More stories

 • in

  Prodhoi dhe shiti narkotikë. Ish kampioni i mundjes dënohet me burg

  Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të gjykimit ka deklaruar fajtorë të pandehurit për kryerjen e veprës penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike në bashkëpunim”, parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal. Gjithashtu burimet bëjnë me dije se në këtë gjykim edhe […] More

 • in

  Distria e artë në Budapest

  Distria Krasniqi ka dominuar në kategorinë 48 kilogramë, në garën që po mbahet në Budapest. Ajo ka fituar medaljen e artë pasi në finale ka mposhtur argjentinase, kampione aktuale Paula Pareto. Rrethin e parë, Distria e kaloi pa luftë, ndërsa në atë të dytë ishte më e mirë se hungarezja Eva Csernoviczki. Në rrethin e […] More

 • in

  Ilir Meta takon kampionin e boksit

  Nëpërmjet një fotoje të postuar në faqen zyrtare, ku shfaqej në krah të Krasniqit, me 2 brezat e artë, kreu i shtetit është ndjerë krenar për djaloshin nga Kaçaniku. Puna, përkushtimi dhe sakrificat e boksierit drejt suksesit, janë frymëzuese, për presidentin Meta. POSTIMI I PRESIDENTIT META: Kënaqësi e veçantë të takoja Kampionin e ri të […] More

 • in

  Tysoni shqiptar kundër rusit, mësohet data e meçit

  Nuri Seferi i rikthehet ringut më 31 tetor. Boksieri shqiptar i njohur si ‘Tysoni Shqiptar’ më 31 tetor do të boksojë në Rusi, kundër boksierit rus, Murat Gassijev.  Te dashur miq,doja t’ju informoja qe ne daten 31 Tetor do te zhvilloj ndeshjen time te radhes ne Rusi (Soçi). Nje ndeshje shum e veshtir edhe e […] More

 • in

  Rishfaqet Dhima: Kam jetuar në Himarë, nuk kam lidhje me shqiptarët

  Shtangisti, ish-kampion bote, në një rrëfim për mediat greke, për historinë e fëmijërisë dhe fillimet e karrierës së tij në Shqipëri, ka saktësuar origjinën e tij, në përgjigje të një shkrimi nga një gazetare greke pak ditë më parë. Dhima thekson se është grek i lindur në Shqipëri, e në një intervistë me gazetarin Dimitris […] More

 • in

  Boksieri shqiptar merr “Çelësin e qytetit

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dhuroi sot “Çelësin e Qytetit” boksierit shqiptar të saposhpallur kampion bote, Robin Krasniqi. Duke i shprehur vlerësimet më të larta dhe mirënjohjen e veçantë për titullin që bën sot krenar çdo shqiptar, Veliaj tha se suksesi i tij është shembulli i njerëzve që nuk dorëzohen. “Jam shumë […] More

 • in

  Pirro Dhima:Nuk jam shqiptar!

  Pirro Dhima ka korrigjuar një gazetare greke e cila iu referua këtij të fundit si peshëngritës me origjinë nga Shqipëria. “Unë jam një grek i lindur në Shqipëri”, kjo ka qenë përgjigja që Dhima i ka dhënë gazetares Elena Akrita lidhur me artikullin që kjo e fundit kishte shkruar për Agimin e Artë. Shtangisti, ish-kampion […] More

 • in

  Skandaloze: Procesi Sportiv vajton humbjen e teniserit serb (video)

  Procesi sportiv mbrëmë ka degjeneruar, duke bërë për protagonist një ish banor të Big Brother Albania dhe analist të vetquajtur sportiv i cili është paraqitur me një bluzë në përkrahje të tenistit serb, Novak Djokovic. Bakalli ka thënë se është fans i zjarrtë i Djokovici-t, teniserit serb i cili dy ditë më parë humbi në […] More

 • in ,

  E pazakontë: Në Spanjë, hendbollistët luajnë me maska

  Duket e pazakontë, por një ndeshje e elitës spanjolles ne hendboll eshte zhvilluar me maska.Ndeshja midis Ademar Leonit dhe Balonmano SinFin, e vlefshme për kampionatin vendas të hendbollit, ka bërë të detyrueshme maskën për lojtarët në fushë dhe gjyqtarët e ndeshjes, porse pa mbuluar hundën.E gjitha kjo sipas autoriteteve bëhet si masë parandaluese ndaj COVID-19, […] More