Sulmuesi i shpresave realizon golin e tretë në Kroaci

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Indrit Tuci ka shënuar me skuadrën e tij Lokomotivën e Zagrebit ndaj Slovan Belupos.

Tuci ka shënuar gol në minutën e 51’ duke barazuar shifrat, pas një goditje me kokë. Tuci ka shënuar golin e tretë rradhazi në kampionat pas atyre ndaj Hajdukut të Splitit dhe Goricës.

Tirana mposht Apoloninë, Bylis hjen fitoren e parë në kampionat

Prishtina fiton derbin me Ballkanin, Llapi “befason” Niklin