Sot, shpresat e Kosovës luajnë përballë Austrisë

Shpresat e Kosovës sonte luajnë ndeshjen kundër Austrisë në “Fadil Vokrri”.
Djemtë e Rafet Prekazit, do të synojnë fitoren ndaj Austrisë, pavarësisht që nuk do të jetë aspak e lehtë.

Për herë të parë me Kosovën U-21, është bashkuar sulmuesi Edi Sylisufaj(Falkenberg) dhe lojtari i krahut Alban Ajdini(Servette)
Kosova bën pjesë në grupin e tretë, dhe pas 6 ndeshjeve ka arkëtuar 6 pikë dhe renditet e 5-ta në tabelë.

Ndeshja KosovëU21 – AustriU21, zhvillohet me fillim nga ora 19.00, në Prishtinë.

Shqipëria niset drejt Kazakistanit

Ekskluzive: Gentjan Muça e mbyll aventurën me Prishtinës, i futet garës për deputet, bashkë me ish lojtarin e Kombëtares