Shqiptari shënon golin e vitit në Zvicër (video)

Quajeni lirisht “goli i vitit”. Një shqiptar, në ligën e tretë helvete, ma shënuar një gol aspak të zakontë.Nga një distancë mbi 70 metra, Idriz Bega, futbollisti i ekipit Stade Nyonnais, ka parë daljen e portierit nga porta për dhe ka dërguar topin në rrjetën e Basel II.

Për golin e 21-vjeçarit, video e të cilit është bërë virale në Zvicër, është hapur edhe një sondazh.

Daku i sjell fitoren Kosovës pas 5 humbjeve rresht(video)

0

(Fotogaleri) Kombëtarja stërvitja e fundit në Lituani