Shqipëria niset drejt Kazakistanit

Kombëtarja shqiptare e fubtollit është nisur mëngjesin e sotëm drejt tokës kazake.
Ekipi i udhëhequr nga Edi Reja pritet që të dielën e 11 tetorit të zhvilloj ndeshjen e vlefshme kualifikuese ndaj Kazakistanit.
Veç mungesave të paralajmëruara nuk ka ndonjë mungesë tjetër. Kujtojmë se tekniku italian nuk mund të llogarisë në shërbimet e Strakoshës, Mersinajt dhe Selahit.

Pas ndeshjes me Kazakistanin, ekipi do të udhëtoj drejt Lituanisë, pasi pikërisht me datë 14 tetor do të jet nikoqir i Lituanisë.

Shpresat me goleadë në miqësoren ndaj Apolonisë

Sot, shpresat e Kosovës luajnë përballë Austrisë