Sërish vetëm barazim për Shqipërinë

Dy pjesë të ndryshme dhe pa konkretizim, Kombëtarja shqiptare nuk ka arritur më shumë se barazim me Lituaninë në Vilnius.

Në pjesën e parë, ekipi i Edi Rejes, pati disa mundësi shënimi, ku spikat rasti i Seferit.

Gjithashtu, kishte edhr një penallti e mohuar për kuqezinjtë.

Në pjesën e dytë, vendasit nisën më mirë. Trajneri i Shqipërisë, bëri të 5 zëvendësimet, por pa arritur të rrezikonte portën e Lituanisë.

Kësisoj, Shqipëria e Lituania kanë nga 5 pikë të tubuara, dhe ndajnë vendin e parë, të paktën deri ne ndeshjet e darkës kur pritet të luaj Bjellorusia dhe Kazakistani

0

18.00: Lituani – Shqipëri: Luajmë me bluza të bardha

Video/ Ballisti publikon videon e përgaditjes së dronit para lëshimit në stadiumin e Partizanit