Pretendenti për një vend në Kombërare vjen me një tjetër gol nga Turqia (video)

Eduart Rroca vazhdon të shkëlqejë në Turqi, teksa ka qenë protagonist edhe ditën e sotme, në ndeshjen që Istanbulspor fitoi ndaj Adana Demirspor me rezultatin 3-1.

Rroca

Rroca dha asistin te goli i barazimit për skuadrën e tij në minutën e 37’, kur shënoi Zejbek. Gjithashtu Rrica ishte protagonist edhe te goli i tretë i Istanbulsporit, teksa fitoi penallti në minutën e 93, që u shndërrua në gol nga Ergun Ish-mesfushori i Kukësit dhe Luftëtarit vazhdon të tregojë paraqitje të shkëlqyera në Turqi, teksa deri tani ka arritur të shënojë 6 gola, teksa ka regjistruar edhe 6 asiste.

Reja: 2020, vit i vështirë dhe jonormal, por pozitiv në futboll

Tirana me transfer “bombë”, zyrtarizon sulmuesin e Kombëtares shqiptare