Partizani thyen Kukësin, Tirana e Teuta ndajnë pikët(tabela)

Xhiro e 11-të e Superligës së Shqipërisë është mbyllur me zhvillimin e dy ndeshjeve derbi të cilat filluan në orën 16:45.

Skuadra e Partizanit ka mposhtur me rezultat të thellë 4-1 atë të Kukësit.

Asani hapi serinë e golave në minutën e 38’ të ndeshjes. Pastaj në minutën e 48’, Bitri e dyfishoi epërsinë e vendasve, kurse Bardhi dhe Mala në minutat 70’ dhe 79’ e ngritën epërsinë në 4-0.

Gjithçka që arriti Kukësi ishte realizimi i një goli në minutat shtesë nga pika e bardhe ku realizoi Ibraimi.

Në ndeshjen tjetër të rëndësishme, ndërmjet Teutës dhe Tiranës nuk pati fitues dhe rezultati ishte 1-1.

Tirana kaloj në epërsi pas vetëm dy minutave lojë me golin e Halilit dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, vendasit u treguan më këmbëngulës dhe arritën të barazonin shifrat në minutën e 70 me golin e realizuar nga Kapllani.

Një tjetër shqiptar i bashkohet Kumbullës te Roma

Lajmi i fundit: Gega jep dorëheqje nga Kukësi