Mesfushori shqiptar i shënon Bayernit (video)

Mërgim Berisha ka realizuar gol për Salzburgun në ndeshjen ndaj Bayern Muenchenit në Ligën e Kampionëve sonte.

Berisha realizoi në minutën e 4-të për epërsinë e Salzburgut. Por, kampioni i Austrisë është në disavantazh 2:1 pas pjesës së parë në ndeshjen që po e luan në shtëpi.

Ndryshe, Berisha ka qenë reprezentues i Gjermanisë U21, dhe akoma mbetet në pritje të një ftese nga ekipi A i pancerëve.

Ish mesfushori i Kombëtares nis punën si trajner

Gashi shënon gol spektakolar (video)