Mesfushori shqiptar gol dhe asist në Serie B (video)

Mesfushori shqiptar, Ledian Memushajn, ka qenë protagonist në fitoren e ekipit të tij Pescara në humbjen nga Vincenca në shtëpi me .

Që në minutën e 2-të të takimit, mesfushori shqiptar kontrollon mirë një top brenda zone dhe pasi shmang dy mbrojtësa kundërshtar tund rrjetën.

Por ndonëse ishte protagonist absolut ditën e sotme, futbollisti i Kombëtares kuqezi nuk ka mundur t’i japë dot pikë ekipit të tij.

Uzuni rrëfehet në Hungari: Dua të jem kampion në Hungari

Tirana mposht Apoloninë, Bylis hjen fitoren e parë në kampionat