Kombëtarja U21, vetëm barazim me Tiranën

Ekipi i Shpresave nuk ka shkuar më shumë sesa një barazim në ndeshjen miqësore me Tiranën. Djemte e Alban Bushit e kane nisur keq takimin, pasi në minutën e 37-të, qendërmbrojtësi Selmani ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë dhe përjashtohet nga ndeshja.
E ishte pikërisht ai përjashtim që e bëri Tiranën të marrë zemër, dhe vetëm 7 minuta më vonë në një pakujdesi në mbrojtje bardhë e kaltwrit shënojnw përmes Sasrakut.

Pjesa e parë u mbyll me shifrat minimale, ndwrsa qw nw pjeswn e dytë ishte lojtari i Olympiacosit, Emiljani Bullari që barazoi shifrat nw minutwn e 70-të takimit.
Ky ishte edhe testi i fundit për ekipin e shpresave pasi më 13 tetor ndeshet me Kosovën në Prishtinë dhe 4 ditë më pas me Anglinë, të dy këto ndeshje të vlefshme për kualifikime.

Ndërron jetë kryetari i parë i FFK-së

Berisha: Shqipëria, favorite e grupit, por Lituania na tregoj…