Katar 2022: Kosova mëson orarin, ja kur luhet sfida kundër Spanjës

Shorti nuk u tregua dashamirës me Kosovën, kjo për shkakun se Kosova do të përballet me ekipe si Spanja apo edhe Suedia, të cilat do ti sfidoj në mars të 2021-ës.

Orari i ndeshjeve për kualifikimet e botërorit 2022:

28 mars 2021 / Kosovë vs Suedi

31 mars 2021/ Spanjë – Kosovë

02 shtator 2021 / Gjeorgji – Kosovë

05 shtator 2021 / Kosovë – Greqi

08 shtator 2021 / Kosovë – Spanjë

09 tetor 2021 / Suedi – Kosovë

12 tetor 2021 / Kosovë – Gjeorgji

14 nëntor 2021 / Greqi – Kosovë

Katar2022: E nisim dhe e mbyllim me Andorën, ja orari i plotë i Shqipërisë

Drita në superformë, Prishtina “poshtëron” Gjilanin, fiton Feronikeli i Duros!