Ilir Meta takon kampionin e boksit

Nëpërmjet një fotoje të postuar në faqen zyrtare, ku shfaqej në krah të Krasniqit, me 2 brezat e artë, kreu i shtetit është ndjerë krenar për djaloshin nga Kaçaniku. Puna, përkushtimi dhe sakrificat e boksierit drejt suksesit, janë frymëzuese, për presidentin Meta.

POSTIMI I PRESIDENTIT META:

Kënaqësi e veçantë të takoja Kampionin e ri të botës në boks, në versionin WBA dhe IBO, Robin Krasniqi. Puna, përkushtimi dhe sakrificat e tij drejt suksesit, janë frymëzuese!

Krenar për ty Robin!

Femrat: Përfaqësuesja e Kosovës nis përgaditjet pë kualifikime

Gazeta serbe: Shqiptarët e shohin futbollin për shkak të kësaj bukuroshe