Gjilani ju kthehet fitoreve

a përfunduar ndeshja e parë e xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjilani ka shënuar fitore me mjaftë vështirësi ndaj Besës së Pejës.

Ndeshja përfundoi me rezultat të ngushtë 1-2.

Golat për Gjilanin i realizuan Gerhard Progni me një goditje fantastike nga gjuajtja e lirë dhe Darko Nikac.

Kurse, golin për pejanët e realizoi Syla në minutën e 77-të.

Pas kësaj ndeshje, Gjilani ështën ngritur në klasifikim në vendin e katërt, kurse Besa ka mbetur në vendin e fundit.

Bylbyl Sokoli trajner i Gjilanit

Uzuni rrëfehet në Hungari: Dua të jem kampion në Hungari