Daku i sjell fitoren Kosovës pas 5 humbjeve rresht(video)

Pas 5 humbjeve, më në fund pak dritë në fund të tunelit. Kosova U21 ka arritur të triumfoj sonte në “Fadil Vokrri”përballë arriti të fitoj 1-0 përballë Andorrës.

Pavarësisht mungesave, dhe situatës me pandeminë, ku 4 lojtarë dhe 1 pjesëtar i stafit teknik u infektuan me Covid19, djemtë e Rafet Prekazit kanë arritur që me shifta minimale ta mbyllin ndeshjen.

Golashënues i vetëm, ishte futbollisti i Ballkanit, Mirlind Daku në minutën e 62-të.

Kosova tani ka 9 pikë dhe renditet e katërta në grup pas Anglisë, Austrisë dhe Shqipërisë.

https://twitter.com/KosovanF/status/1316082855110488064?s=19

E prisnin te Kosova, Andi Zeqiri shënon përsëri për Zvicrën U21

Shqiptari shënon golin e vitit në Zvicër (video)