More stories

 • in

  Renditja e FIFA: Kosova bie për një pozitë

  FIFA ka publikuar klasifikimin e ekipeve përfaqësuese në bazë të ndeshjeve të zhvilluara në Ligën e Kombeve në tetor. Përfaqësuesja e Kosovës ka humbur një pozitë, dhe tashmë ndodhet në pozitën e 116-të të kësaj renditje. Ekipet e tjera te grupit, Greqia ka humbur një pozitë, dhe tashmë ndodhet e 54-ta, Slovenia pas ndeshjeve të […] More

 • in ,

  (Video)/ Broja në golin e dytë “trullosi” edhe VAR-in

  Armando Broja, duket se është bërë çështje në Holandë. Ka qenë shefi i arbitrave në Holandë, që ka treguar një episod interesant lidhur me golin e dytë të shënuar nga Broja, në fitoren e Vitesse-s ndaj Den Hag. Pozicionimi i Brojës në marrjen e topit dukej se ishte shumë përpara mbrojtsave të kundërshtarëve. Megjithatë këto dyshime […] More

 • in

  Bojokoti: Derbi i futbollit sot luhet në kryeministri

  Kur futbolli i luajtur ka nisur pothujse nëpër të gjitha vendet, në Shqipëri, akoma vazhdon bojkoti. Sot duket sikur dita D për futbollin shqiptar, do të jetë ditë e ngjeshur me takime e diksutime. Liga Profesioniste dhe Ministria e Arsimit sot organizojnë takimin e dytë dhe pikërisht në këtë mbledhje pritet të vendosen fatet e […] More

 • in ,

  Futbollisti shqiptar mahnitë Turqinë, gola asist e lojtar i ndeshjes (video)

  Eduart Rroca ka kaluar në avantazh Istanbulsporin në transfertë me Samsunspor. Ndeshja e Ligës së Dytë turke vlen për raundin e pestë, teksa mesfushori shqiptar ka gjetur golin e dytë me fanellën e ekipit të ri. Ish-lojtari i Kukësit ka shënuar në të 52 minutë, ndërsa në formacion është edhe Abazaj. Të dy lojtarët u […] More

 • Popular

  in

  Kush janë dy lojtarët që refuzuan grumbullimin me Kombëtaren?

  Në një situatë shumë të komplikuar për shkak të COVID-19, lojtarë të ndryshëm vendosën që të kërkonin nga trajneri Reja që të mos grumbulloheshin, për të evituar karantinën. Klaus Gjasula dhe Lindon Selahi janë dy lojtarët e Kombëtares që i bënë kërkese trajnerit Reja, për të mos u grumbulluar, pavarësisht lejeve që ju dhanë klubet […] More

 • in

  Trajneri i Greqisë: Kosovën e mposhtim më lehtë se Moldavinë

  Trajneri i Greqisë, holandezi, John van Schip ka folur për media para takimit kundër Kosovës. “Të gjithë lojtarët janë tëgatshëm, edhepse ka pak lodhje por kjo është normale. Kemi fituar ndeshjet pa u lodhur shumë dhe lojtarët janë të mësuar të luajnë dy ndeshje në javë, prandaj nuk do ketë probleme”, – u shpreh Schip. […] More

 • in

  Autogol qesharak në ndeshjen, Estoni -Maqedoni (video)

  Ndeshja Estoni -Maqedoni e veriut, ka prodhuar një episod mjaft qesharak.Kjo për shkakun e një autogoli të vendasve. Luhej minuta e dytë e takimit kualifikues, kur njëri nga lojtarët e Estonisë e kthen topin tw portieri i skuadrës pothujse nga 40 metra, por për fat të tij, portieri ishte shumë largë portës dhe nuk e […] More

 • in ,

  Formacioni: Reja fut 1 debutues në çdo repart

  Trajneri Edi Reja, duket se i qëndron besnik skemës 3-5-2. Tekniku italian u kritikua për lënien jashtë listës për ndeshjet e tetorit të disa prej senatorëve të ekipit kombëtar. Dhe, si për të justifikuar këtë, 75 vjeçari pritet të hedh një formacion me së paki 3 debutues me ekipin A. Sherif Kallaku(Lokomitva Zagreb), Armando Broja(Vitesse) […] More

 • in , ,

  Ekskluzive: Gentjan Muça e mbyll aventurën me Prishtinës, i futet garës për deputet, bashkë me ish lojtarin e Kombëtares

  U transferua brenda pak ditësh nga ekipi i Tiranës tek ekipi i Prishtinës, por aventura e ish kapitenit të Tiranës, Gentjan Muça mund të përfundoj shumë shpejt, raporton asport.Kjo pasi tiranasi 33 vjeçar, i është futur politikës, respektivisht garës për deputet nga radhët e partisë opozitare të Lulëzim Bashës.Në listën e publikuar nga Partia Demokratike, […] More

 • in ,

  Sot, shpresat e Kosovës luajnë përballë Austrisë

  Shpresat e Kosovës sonte luajnë ndeshjen kundër Austrisë në “Fadil Vokrri”.Djemtë e Rafet Prekazit, do të synojnë fitoren ndaj Austrisë, pavarësisht që nuk do të jetë aspak e lehtë. Për herë të parë me Kosovën U-21, është bashkuar sulmuesi Edi Sylisufaj(Falkenberg) dhe lojtari i krahut Alban Ajdini(Servette)Kosova bën pjesë në grupin e tretë, dhe pas […] More

 • in

  Gjeorgjia në finale e pret fituesin Maqedoni e Veriut – Kosovë

  Ky është momenti i shënimit të golit nga Okriaschvilli (Gjeorgji), që i siguroi ekipit të tij fitoren minimale ndaj Bjellorusisë 1-0, në kuadër të gjysëmfinales së playoffit në Ligen C.Gjeorgjia tani është me sytë nga Shkupi, nga ku prej orës 20.45 luhet ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë, me fituesin e të cilit do të […] More