More stories

 • in

  E dhimbshme: Vritet me thikë tifozi 19 vjeçar

  Një 19-vjeçar është therrur për vdekje në Gjilan, ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Ismet Hashani.Komunikata e plotë e policisë së Kosovës. “Me datë 23.10.2020 rreth orës 00:06, stacioni policor në Gjilan kanë marr një informatë se në rrugën ‘Gjon Sereqi’ në Gjilan, është një person i lënduar, dyshohet me mjete të mprehtë. Patrullat policore iu kanë […] More

 • in

  Dokumentar: Tifogrupi shqiptar feston 10 vjetorin(video)

  Tifogrupi i Gostivarit “KASTRITOTET”, kanë festuar 10 vjetorin e themelimit. Tifozët e Gostivarit dhe të Kombëtares Shqiptare, janë themeluar në vitin 2010, dhe që prej atëherë nuk janë ndalur së rreshturi së përkrahuri qoftë Gostivarin e qoftë Kombëtaren Shqiptare (bashkë me Tifozat Kuq e Zi). Më poshtë mund të ndiqni dokumentarin e krijuar enkas për […] More

 • Trending

  in

  Dasma e tifozit: Surpriza e bukur nga TKZ e Tigrat Verdh e blu për çiftin nga Elbasani (video)

  Jemi mësuar të shohim ide të ndryshme kreative të dasmave nga sportistët dhe sportdashësit. Së fundmi një surprizë shumë e bukur i ka ndodhur një tifozi shqiptar, në dasmën e të cilin fjalën kryesore e kanë pasur këngët e tifogrupeve “Tigrat verdheblu” dhe “Tifozat Kuq e Zi”, shkruan asport. Klevis Buzo, nga Elbasani e kurorëzoi […] More

 • in ,

  Ballisti: Edi Reja supertrajner, por duhet ti jepet pushtet

  Njeriu i dronit, Ismajl Morina-Ballisti, ka folur për trajnerin italian të Kombëtares, Edi Reja. Reja është super trajner, por Federata duhet që t’i jap pushtet absolut. Të afërmit e lojtarëve kur shkojnë të vizitojnë futbollistët tanë futen në ambientet e tyre si të ishin në bar, shkruan Albania team. “Kur ishte De Biasi nuk ndodhte […] More

 • in

  Mediat serbe kujtojnë dronin: I paharruar

  Media serbe nuk kanë lënë pa e kujtuar ditën e 14 tetorit 2014. Gazeta “Kurir” shkruan se Serbia e mirëpriti Shqipërinë në një stadium të stërmbushur, në ndeshjet për kualifikueset e EURO 2016, por në stadium u shfaq një dron i të ashtuquajturës Shqipëri e madhe. Futbollisti serb, Mitroviç zbret dronin poshtë, por lojtarët shqiptarë […] More

 • in ,

  Lila kujton 14 tetorin

  Ish futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Andi Lila ka kujtuar natën e 14 tetorit në Beograd, dhe takimin mes Serbisë e Shqipërisë.Mbrojtësi nga Kavaja ishte titullar në ndeshjen e ndërprerë, në stadiumin e Partizanit të Beogradit, dhe u bë protagonist tek ballafaqimi kur lojtarët serbë e kapen flamurin e Ismail Morinës që po valitej ngjitur në […] More

 • in

  Xhebrailat pjesë e Tifozave Kuq e Zi

  Tifogrupi i Kombëtares shqiptare, Tifozat Kuq e Zi, përmes një postimi në rrjetey sociale, kanë njoftuar se grupimi nga Suhareka, “Xhebrailat” do të jenë së bashku me ta në përkrahje të Kombëtares shqiptare.Më poshtë postimi i plotë i TKZ-së: Zërit tonë në mbështetje të Kombëtares nga dje i bashkohet edhe grupi XHEBRAILAT nga Suhareka. Korab […] More