More stories

 • in

  Mesfushori shqiptar i shënon Bayernit (video)

  Mërgim Berisha ka realizuar gol për Salzburgun në ndeshjen ndaj Bayern Muenchenit në Ligën e Kampionëve sonte. Berisha realizoi në minutën e 4-të për epërsinë e Salzburgut. Por, kampioni i Austrisë është në disavantazh 2:1 pas pjesës së parë në ndeshjen që po e luan në shtëpi. Ndryshe, Berisha ka qenë reprezentues i Gjermanisë U21, […] More

 • in

  Shabani: Ajaxi më donte si pasardhës të De Jong, por Bayerni refuzoi

  Meritan Shabani është konsideruar si njëri nga lojtarët më të mëdhenj në futbollin gjerman. Mesfushori nga Kosova kishte luajtur disa ndeshje edhe për ekipin e parë të Bayernit dhe vlerësohej lartë në Gjermani. Por në verën e verën e vitit 2019 ai vendosi të ndryshoj skuadër për të kaluar në Angli tek Wolverhampton Wanderers. Klubi […] More

 • in

  Presidenti Meta lumturohet fanellen e ekipit të zemrës

  Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, njihet si një fans i ekipit të famshëm skocez, Celtic. Sot përmes një njoftimi në instagram, Meta shihet në fotografi me një fanellë të Celticut, si dhuratë e bërë nga siç thotë ai, tifozë të Chelseat. “Disa miq të mi britanikë, megjithëse tifozë të Chelseat, më bënë të […] More

 • in

  Bardhi: Jam shqiptar, nuk ma mohon askush

  Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës në play off-in e Nations League, iu kthye emocioneve të përplasjes me “Dardanët”, por plot modesti kujtoi se asgjë nuk ka mbaruar dhe se është për t’u kaluar edhe një 90-minutësh shumë i rëndësishëm ndaj Gjeorgjisë. Në një intervistë për […] More

 • in

  Futbollisti shqiptar mbaron aventurën me klubin e ri, akoma pa nisur

  Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm. Futbollisti ishte transferuar atje për të luajtur me Shenzhen në kampionatin kunez, por nuk ka arritur të luajë me të, për shkak të pandemisë që mbërtheu KInën. Pas rifillimit të kampionatit, Xhemjali qëndroi jashtë fushave të lojës […] More

 • in

  Futbollistja shqiptare, shënon sërish për Real Madridin (video)

  Futbollistja shqiptare me pasaportë suedeze, Kosovare Asllani ka shënuar përsëri për Real Madridin. 31 vjeçarja, ka shënuar golin e dytë në fitoren 3-1, ndaj Rayo Vallecanos në kampionatin spanjoll. Ndryshe, Asllani po shënon formë të shkëlqyer me ekipin e saj të ri, Real Madrid, ku nga 3 ndeshjet e zhvilluara ka shënuar 2 gola. 👏⚽🔀 […] More

 • in

  Ceferin: Euro 2021 mund të mos luhet, siç ishte paraparë

  Kampionati i ardhshëm europian mund të mos luhet në 12 shtete. Presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin bëri me dije ditën e sotme se turneu ka gjasa të luhet në 11, 8, 5 ose në një shtet europian si pasojë e pandemisë së koronavirusit.“Jemi shumë të shqetësuar për situatën, por jemi totalisht të sigurtë se kampionati […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.