More stories

 • in ,

  U21: Shqipëria mund minimalisht Kosovën (video)

  Kombëtarja Shqiptare e U21, ka fituar minimalisht në “Fadil Vokrri”, me rezultat 0-1. Ekipi i kuqezinjëve u udhëheq nga Xhemal Mustedanagic ne mungesë të trajnerit, Alban Bushi i cili u prek nga COVID19. Luhej minuta e 35-të, kur futbollisti i Lokomotivës së Zagrebit, Enis Çokaj shënoi me kokë pas harkimit të Ernest Muçit. Kuqezinjtë pas […] More

 • in

  Kështu pritet Kombëtarja U21 në Prishtinë para ndeshjes me Kosovën

  Nga një vëllazërore te një tjetër! Pas miqësores së zhvilluar nga ana e Shqipërisë së Rejës kundër Kosovës së Shaland, ka ardhur momenti për një tjetër përballje. Në ditën e sotme do të luhet mes dardanëve U-21 dhe kuqezinjëve U-21 në ndeshjen e vlefshme për kualifikuese. Matematika mban ende në lojë Kombëtaren e drejtuar nga […] More

 • in

  Kombëtarja U21: Alban Bushi publikon listën

  Shqipëria U-21 ka publikuar listën për ndeshjet radhës që do të luhen këtë muaj. Alban Bushi ka bërë zgjedhjet e tij dhe ka përzgjedhur lojtarët që do të ketë në dispozicion. Ekipi i Alban Bushit do të përballet fillimisht me Kosovën dhe më pas i pret një tjetër transfertë me Anglinë. More

 • in

  “Gradohet” kapiteni i U17, merr ftesë nga ekipi i shpresave

  Kapiteni i Kombëtares U17, Mario Mitaj ka marrë ftesën për të qenë në Kombëtaren U21 të Shqipërisë. Mitaj është aktivizuar këtë sezon me AEK e Athinës, duke u bërë lojtari më i ri që ka veshur fanellën e skuadrës greke. Djaloshi 17 vjeçar aktivizohet në mbrojtje dhe në mesfushë, ndërsa paraqitjet e tij të mira […] More

 • in

  Kombëtarja U21, vetëm barazim me Tiranën

  Ekipi i Shpresave nuk ka shkuar më shumë sesa një barazim në ndeshjen miqësore me Tiranën. Djemte e Alban Bushit e kane nisur keq takimin, pasi në minutën e 37-të, qendërmbrojtësi Selmani ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë dhe përjashtohet nga ndeshja.E ishte pikërisht ai përjashtim që e bëri Tiranën të marrë zemër, dhe […] More

 • in

  Miqësorja: Shpresat sot luajnë përballë Tiranës

  Ekipi i Shpresave, luan sot miqësoren me ekipin e Tiranës. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Selman Stërmasi”, me fillim nga ora 16.00. Për shkak të situatës së shkaktuar nga COVID-19, takimi do të zhvillohet me dyer të mbyllura. Ndeshja do të transmetohet në kanalin RTSH 2 HD. More

 • in

  Shpresat me goleadë në miqësoren ndaj Apolonisë

  Kombëtarja shqiptare U-21 ka fituar me rezultatin 6-1 miqësoren ndaj Apolonisë, në takimin e zhvilluar mbrëmjen e të enjtes në stadiumin “Elbasan Arena”.Goli i parë erdhi nga një penallti e realizuar nga Indrit Tuci në minutën e tretë.Më pas, ka qenë radha e Ernest Muçit në minutën e 32-të për të dyfishuar rezultatin teksa në […] More