More stories

 • in

  Partizani thyen Kukësin, Tirana e Teuta ndajnë pikët(tabela)

  Xhiro e 11-të e Superligës së Shqipërisë është mbyllur me zhvillimin e dy ndeshjeve derbi të cilat filluan në orën 16:45. Skuadra e Partizanit ka mposhtur me rezultat të thellë 4-1 atë të Kukësit. Asani hapi serinë e golave në minutën e 38’ të ndeshjes. Pastaj në minutën e 48’, Bitri e dyfishoi epërsinë e […] More

 • in

  Tirana arrin marrëveshje me top sulmuesin nga Maqedonia e veriut

  Arrihet akordi. Ferhan Hasani është goditja e madhe e Tiranës për merkaton e janarit. Kampionët e Shqipërisë kanë bindur futbollistin e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut për të firmosur një kontratë 18-mujore me bardheblutë me Bubën siç njihet ndryshe Hasani që do të bëhet futbollisti më i paguar i të gjitha kohërave në Kategorinë Superiore. […] More

 • in

  Vllaznia i falet Hoxhajt për të ruajtur kreun, Partizani gjen golat dhe fitoren, nuk ndalen Teuta e Laçi!

  Vllaznia ruan kreun e Kategorisë Superiore edhe pas javës së 10-të. Shkodranët u treguan racionalë dhe falë një goli të Ardit Hoxhajt me kokë, triumfuan 0-1 në Fier përballë Apolonisë së vendit të fundit duke marrë tre pikë të artë që mund t’i ndihmojnë në arritjen e objektivave në fund të sezonit. Skuadra e Brdaric […] More

 • in

  Vllaznia “dorëzohet” në Laç, Tirana barazon ne Skenderbeun

  Shpëtim Duro feston fitoren e parë në stolin e Laçit dhe e bën këtë pikërisht ndaj Vllaznisë kryesuese, e kurbinasit që arritën të triumfojnë me rezultatin minimal 1-0, falë një goli të shënuar nga Xhixha në minutën e 88’. Në Laç u zhvillua një 90-minutësh mjaft interesant dhe i luftuar nga të dy ekipet, me […] More

 • in

  Tirana mposht Apoloninë, Bylis hjen fitoren e parë në kampionat

  Tirana merr fitoren e dytë radhazi, këtë herë me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Apolonisë, në një ndeshje që duhet thënë se nuk ishte aq e lehtë për kryeqytetasit e drejtuar nga Nevil Dede. Bardheblutë rikthehen të luajnë në shtëpinë e tyre, stadiumin “Selman Stërmasi” dhe në pjesën e parë vuajtën jo pak përballë Apolonisë, […] More

 • in

  Fitojnë Kukësi e Vllaznia, Partizani ndahet në paqe me Teuten

  Në javën e 7-të të Kategorisë Superiore ishte dita e skuadrave udhëtuese. 3 fitore në udhëtim dhe vetëm Apolonia arriti të merrte tre pikët në shtëpinë e vetë teksa mposhti 1-0 Skënderbeun duke siguruar fitoren e parë. Fitore të thjeshtë me goelada për Vllazninë dhe Kukësin që u konfirmuan si dy skuadrat e momentit në […] More

 • in

  Vllaznia fiton ndaj Bylisit, Laçi prish festën e Skenderbeut

  Vllaznia mposht 1-0 Bylisin dhe rimerr e vetme kreun e Kategorisë Superiore pas javës së 6-të. Një gol i Eni Imamit në fillimin e pjesës së dytë ishte mëse i mjaftueshëm për shkodranët për të thyer ballshiotët dhe për t’u ngjitur në kuotën e 13 pikëve. Ishte një Vllazni më kërkuese ajo që zbriti në […] More

 • in

  Derbi mbyllet në paqe

  Derbi i heshtur në tribunë, por edhe në fushën e blertë, pasi Tirana e Partizani nuk arritën të shkojnë përtej barazimit pa gola, një rezultat ky që u shkon më shumë për shtat të kuqve, ndërsa Nevil Dede do të duhet të presë ende për fitoren e parë në pankinën bardheblu. Një derbi i veçantë […] More

 • in

  Trajneri i Kukësit lirohet nga spitali

  Trajneri Skënder Gega ka lënë sot spitalin! Duke parë ecurinë pozitive, efektin dhe rezultatet pozitive të terapisë, doktorët kanë dalë në konkluzion dhe falë progresit pozitiv që ka qenë shumë i shpejtë duke rregulluar të gjitha parametrat, është lejuar të fluturojë drejt Tiranës. Gega mbërrin sot në Rinas në gjendje shumë të mirë shëndetësore dhe […] More

 • in

  Foto Lajm: Ja si i shikon ndeshjet Gega nga spitali në Turqi

  Kukësi arriti të fitojë në transfertën e vështirë të Shkodrës ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-4. Ishte fitorja e dytë e verilindorëve në këtë kampionat pas asaj ndaj Laçit në mesjavë. Lajme të mira për sa i përket gjendjes së trajnerit Skënder Gega. “Arkitekti” i Kukësit, është duke e marrë veten dita-ditës. “Supersport” arriti të siguronte […] More

 • in

  Partizani kap kreun me poker golash, Kukësi i shkakton humbjen e parë Vllaznisë!

  Fitore spektakolare të Partizanit dhe Kukësit në dy sfidat që mbyllën javën e 5-të të Kategorisë Superiore. Të kuqtë dhe verilindorët shënuan nga 4 gola në sfidat respektive ndaj Skënderbeut dhe Vllaznisë. Ishte një Partizan madhështor ai që zbriti në fushën e Elbasan Arenas ndaj korçarëve. Falë një pokeri golash, njëri më i bukur se […] More

 • in

  Tirana ngec sërish, Laçi fiton me goleadë

  Ndeshja e tretë në pankinën e Tiranës, por Nevil Dede do të duhet të presë ende për të shijuar fitoren e parë, pasi bardheblutë nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 në transfertën ndaj Kastriotit në Kamës. Kryeqytetasit kaluan shpejt në avantazh, me golin e shënuar nga sulmuesi kryesor Ernest Muçi në minutën e […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.