More stories

 • in

  Turqi: Shijojeni golin e çmendur të Çekiçit (video)

  Endri Çekiçi nuk është përgatitur për të realizuar gola të thjeshtë, por të pamundur, shkruan sportekspres. Futbollisti shqiptar ka arritur që të gjejë golin e parë në Turqi pas aventurës shpërthyese te Ljubjana, atje ku shënonte thuajse në çdo javë. Ashtu siç e kemi përmendur në javët e fundit ka pasur një ngritje të madhe […] More

 • in

  Pretendenti për një vend në Kombërare vjen me një tjetër gol nga Turqia (video)

  Eduart Rroca vazhdon të shkëlqejë në Turqi, teksa ka qenë protagonist edhe ditën e sotme, në ndeshjen që Istanbulspor fitoi ndaj Adana Demirspor me rezultatin 3-1. Rroca dha asistin te goli i barazimit për skuadrën e tij në minutën e 37’, kur shënoi Zejbek. Gjithashtu Rrica ishte protagonist edhe te goli i tretë i Istanbulsporit, […] More

 • in

  Një tjetër shqiptar i bashkohet Kumbullës te Roma

  Mbrojtësi shkodran do të ndryshojë ekip në merkaton e janarit ose atë të verës dhe e ardhmja e tij pritet të jetë te Roma. Sipas asaj që shkruan “La Gazzetta dello Sport”, verdhekuqtë janë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë dhe në listën e dëshirave është edhe Hysaj. Klubi kryeqytetas po e studion me […] More

 • in

  Një tjetër shqiptar i bashkohet Kumbullës te Roma

  Mbrojtësi shkodran do të ndryshojë ekip në merkaton e janarit ose atë të verës dhe e ardhmja e tij pritet të jetë te Roma. Sipas asaj që shkruan “La Gazzetta dello Sport”, verdhekuqtë janë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë dhe në listën e dëshirave është edhe Hysaj. Klubi kryeqytetas po e studion me […] More

 • in

  Top transferet e dështuara në SerieA, në listë edhe 2 shqiptarë

  “La Gazzetta dello Sport” ka përgatitur një material, ku përcakton pesë blerjet, të cilat kanë rezultuar si dështime të merkatos së verës në Seria A. Midis tyre janë edhe shqiptarët Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqi, që luajnë edhe me KosovënFundvitet janë edhe kohë analizash dhe bilancesh. Evidentohen sukseset, por edhe dështimet. E famshmja italiane “La […] More

 • in

  Rroca i pandalshëm, vjen goli i 5-të në Turqi(video)

  Pas dygolëshit ndaj Bursaspor, Rroca u bë protagonist për të dytën javë radhazi me Istanbulspor duke realizuar golin e parë dhe atë që zhbllokoi shifrat në transfertën ndaj Boluspor, me Istanbulspor që këtë herë arriti të triumfonte me shifrat 0-2 duke u ngjitur në kuotën e 25 pikëve, vetëm 5 më pak se kryesuesit e […] More

 • in

  Zyrtare:Elis Bakaj firmos me ekipin e ri

  Elis Bakaj do të vijojë të mbetet në kampionatin bjellorus. 33-vjeçari zyrtarizoi ditën e sotme “divorcin” me Dinamon e Bresitit, për t’u transferuar te skuadra e Rukh, e cila është pjesë e po të njëjtit qyteti, atij të Brestit. Ka qenë vetë klubi i Rukhit që nëpërmjet një postimi në Instagram ka konfirmuar transferimin e […] More

 • in

  Gabova që e futa në një ndeshje”, trajneri i Lacios “gozhdon” për herë të parë Strakoshën: Nuk hiqet Reina

  Thomas Strakosha e ka humbur vendin e titullarit te Lacio dhe nuk është më i preferuari i Inzagit. Portieri shqiptar nuk po arrin që ta kontrollojë konkurrencën me Pepe Reinën në mënyrën e duhur, duke iu dorëzuar eksperiencës së madhe. Deri në këto momente trajneri i Lacios, Inzagi, kishte zgjedhur që të bëjë diplomatin duke […] More

 • in

  Mediat italiane i thurin elozhe mbrojtësit shqiptar

  Një pjesë e parë për t’u harruar për skuadrën e Antonio Kontes, që arrin të tregojë diçka vetëm në pjesën e dytë për të kaluar Specian. Që në fund, edhe sipas vetë trajnerit zikaltër, meritoi komplimentet. Që nuk kanë munguar as për Ardian Ismajlin, mbrojtësin e kombëtares në radhët e bardhezinjve, shkruan Panorama. Shqiptari është […] More

 • in

  Njeriu i momentit për Istanbulspor: Pres ftesë nga Reja

  Fantazisti Eduart Rroca vijon të shkëlqejë në ligën e dytë turke, pasi dje shënoi dy gola dhe asistoi një të tretë, por skuadra e Istanbulspor shpërdoroi avantazhin e trefishtë dhe nuk shkoi më shumë se barazimi 3-3 ndaj Bursaspor. Mbrëmjen e djeshme fantazisti ishte i ftuar në lidhje direkte nga Stambolli, në emisionin “Zona Gol” […] More

 • in

  Ish mesfushori i Kukësi nuk ndalet, shënon dy gola në Turqi

  Ish-mesfushori i Kukësit, ka rrëmbyer skenën ditën e sotme, teksa ka shënuar dopietë golash në harkun kohor të vetëm 7 minutave. Shqiptari ka shënuar golin e avantazhit ndaj Bursasporit në minutën e 5’ dhe më pas shënoi edhe të dytin në minutën e 12’. Rroca duket se është përshtatur shumë mirë, teksa që nga kalimi […] More

 • in

  Selahi tregon për ftesën e Belgjikës dhe se si zgjodhi Shqipërinë

  Lindon Selahi ka lindur në Belgjikë dhe është formuar si futbollist në akademitë më të mira belge. Ai e ka nisur karrierën te Standard Liege për të vazhduar më pas rrugëtimin e tij te Anderlehti e për t’u stacionuar te klubi holandez i FC Twente, ku aktivizohet aktualisht. Pasi u aktivizua edhe me ekipet kombëtar […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.