More stories

 • in

  Ballkani gjunjëzohet përballë Gjilanit

  Gjilani ka fituar me rezultat bindës në udhëtim te Ballkani në kuadër të ndeshjes që kishte mbetur për javën e 12-të. Gjilanasit triumfuan 4-0 në Suharekë, duke e befasuar kështu skuadrën e drejtuar nga Ismet Munishi në stadiumin e tyre. Ardit Hila ishte tejet i disponuar për lojë dhe arriti të realizonte het-trik në minutën […] More

 • in

  Rikthehet Kupa e Kosovës: Sot luhen 6 ndeshje

  Sot do të zhvillohen gjashtë ndeshje në kuadër të rrethit të 1/16 të Kupës së Kosovës në futboll. Kampioni aktual në këtë kompeticion, Prishtina, do të luajë me klubin Kosova VR nga Prishtina, përcjellë Gazeta Olle. Finalisti i edicionit të kaluar, Ballkani, udhëton në Kamenicë për t’u përballur me Dardanën. Udhëtim aspak i lehtë edhe […] More

 • in

  Arbëria ndal Dritën, Drenica e Trepça 89 luajnë pa gola

  Drita e Gjilanit nuk mori më shumë se një pikë (1-1) në takimin e javës së 18-të të Superligës së Kosovës përballë Arbërisë. “Intelektualët” nuk e shfrytëzuan maksimalisht humbjen e Ballkanit përballë Prishtinës, për ta thelluar hendekun me ndjekësin më të afërt. Kastriot Rexha shënoi për Dritën në minutën e 35-të nga pika e bardhë […] More

 • in

  Prishtina fiton derbin me Ballkanin, Llapi “befason” Niklin

  Prishtina triumfoi më vështirësi 2-1 përballë Ballkanit në javën e 18-të të Superligës së Kosovës falë një goli të minutave të fundit të shënuar nga pika e bardhë e penalltisë nga Besnik Krasniqi. Një penallti e kontestuar nga skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi, që humb terren ndaj Dritës për kreun e klasifikimit. Otto John […] More

 • in

  Gjilani ju kthehet fitoreve

  a përfunduar ndeshja e parë e xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës në futboll. Gjilani ka shënuar fitore me mjaftë vështirësi ndaj Besës së Pejës. Ndeshja përfundoi me rezultat të ngushtë 1-2. Golat për Gjilanin i realizuan Gerhard Progni me një goditje fantastike nga gjuajtja e lirë dhe Darko Nikac. Kurse, golin për pejanët […] More

 • in

  Bylbyl Sokoli trajner i Gjilanit

  Pas dorëheqjes së Gentjan Mezanit, Gjilani nuk ka vonuar dhe ka gjetur tashmë trajnerin e ri. “Zeri.info” mëson nga burime brenda klubit gjilanas se Bylbyl Sokoli do të jetë zëvendësuesi i Mezanit në skuadër. Pas disa takimesh, palët tashmë janë marrë vesh dhe se zyrtarizimi është çështje orësh. More

 • in

  Ballkani fiton dhe nuk i ndahet Dritës, Llapi merr 3 pikë jetike!

  Ballkani e ngushtoi sërish në -1 pikë diferencën ndaj Dritës kryesuese pasi triumfoi në takimin e javës së 17-të përballë Trepça ’89 me rezultatin e pastër 2-0. Sfida e zhvilluar në Suharekë u vendos nga dy gola të realizuar në pjesën e dytë nga skuadra e Ismet Munishit. Fillimisht për Ballkanin realizoi mesfushori malazez Edvin […] More

 • in

  Drita në superformë, Prishtina “poshtëron” Gjilanin, fiton Feronikeli i Duros!

  3 fitore identike me shifrat 3-0 për Dritën, Prishtinën dhe Feronikelin në tre ndeshjet e para të javës së 17-të të IPKO Superligës së Kosovës. Kampionët në fuqi të Dritës u shkëputën përkohësisht në +4 ndaj Ballkanit të vendit të dytë falë suksesit 0-3 në fushën e Drenicës.  Në Skënderaj Drenica e Devollit pësoi humbjen […] More

 • in

  Gjilani nuk mundet pa Mezanin, Drenica futet në krizë

  Gjilani “shpërfytyrohet” nga Trepça ’89 në ndeshjen e parë pa Gentian Mezanin në stol pas rreth një viti e gjysmë që ishte në drejtimin e “skifeterave”. Në transfertën mitrovicase skuadra e drejtuar përkohësisht nga Sallah Sherifi u mposht 3-0, në një ndeshje të luajtur më mirë nga Trepça ’89 që mori tre pikë të arta […] More

 • in

  Prishtina ndalet nga Ferronikeli

  Prishtina nuk ia doli të merrte fitoren në “Fadil Vokrri” përballë Feronikelit, për xhiron e 16-të të Superligës së Kosovës. Edhe pse ishin pak më dominues në lojë, bardhekaltrit nuk ia dolën të gjenin rrugën e rrjetën, me sfidën që u mbyll pa gola. Vendasit patën mundësi të artë në minutën e 14-të, por penalltia […] More

 • in

  Drita mposhtë minimalisht Llapin dhe ngushton diferencën me Ballkanin

  Një gol i mbrojtësit Ardian Limani pas vetëm 17 minutash lojë i mjaftoi Dritës për të mposhtur 1-0 Llapin në sfidën e prapambetur të javës së parë dhe për ta ngushtuar në vetëm 2 pikë, diferencën ndaj Ballkanit kryesues. Kampionët në fuqi të Kosovës i dhanë vazhdimësi rezultateve pozitive duke regjistruar fitoren e 7-të në […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.