More stories

 • in

  Kosova U21, zbulon listën për ndeshjet ndaj Shqipërisë e Turqisë

  Përfaqësuesesja e Kosovës U21, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.Ekipi i udhëhequr nga Rafet Prekazi, fillimisht do të luaj kundër Shqipërisë me 13 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri”, dhe më pas kundër Turqisë me 17 nëntor në Samsun.Stërvitja e parë e tyre do të […] More

 • in

  Daku i sjell fitoren Kosovës pas 5 humbjeve rresht(video)

  Pas 5 humbjeve, më në fund pak dritë në fund të tunelit. Kosova U21 ka arritur të triumfoj sonte në “Fadil Vokrri”përballë arriti të fitoj 1-0 përballë Andorrës. Pavarësisht mungesave, dhe situatës me pandeminë, ku 4 lojtarë dhe 1 pjesëtar i stafit teknik u infektuan me Covid19, djemtë e Rafet Prekazit kanë arritur që me […] More

 • in

  Me plotë mungesa, Kosova U21 e pret Andorrën

  Shpresat e Kosovës, sot luajnë kundër Andorrës, në kuadër të grupit të 3-të kualifikues, për Kampionatin europian. Pavarësisht mungesave, Kosova llogaritet favorit për të fituar ndeshjen. Kujtojmë se gjatë ditës se djeshme u konfirmua se 4 lojtarë të ekipit kanë rezultuar pozitiv me COVID19, dhe janë izoluar. Në ndeshjen e parë Kosova U21 ka fituar […] More

 • in

  Alarmante: Covid19, mbërthen shpresat e Kosovës

  Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se Përfaqësuesja U21 dje iu ka nënshtruar testit për Covid-19 dhe sot është njoftuar me rezultatet e testeve. Me këtë rast katër futbollistë dhe një anëtar i stafit kanë rezultuar pozitiv, por që të gjithë janë asimptomatik dhe mirë me shëndet. Menjëherë pas njoftimit të rezultateve të testeve […] More

 • in ,

  Sot, shpresat e Kosovës luajnë përballë Austrisë

  Shpresat e Kosovës sonte luajnë ndeshjen kundër Austrisë në “Fadil Vokrri”.Djemtë e Rafet Prekazit, do të synojnë fitoren ndaj Austrisë, pavarësisht që nuk do të jetë aspak e lehtë. Për herë të parë me Kosovën U-21, është bashkuar sulmuesi Edi Sylisufaj(Falkenberg) dhe lojtari i krahut Alban Ajdini(Servette)Kosova bën pjesë në grupin e tretë, dhe pas […] More