More stories

 • in

  Ballkani gjunjëzohet përballë Gjilanit

  Gjilani ka fituar me rezultat bindës në udhëtim te Ballkani në kuadër të ndeshjes që kishte mbetur për javën e 12-të. Gjilanasit triumfuan 4-0 në Suharekë, duke e befasuar kështu skuadrën e drejtuar nga Ismet Munishi në stadiumin e tyre. Ardit Hila ishte tejet i disponuar për lojë dhe arriti të realizonte het-trik në minutën […] More

 • in

  Rikthehet Kupa e Kosovës: Sot luhen 6 ndeshje

  Sot do të zhvillohen gjashtë ndeshje në kuadër të rrethit të 1/16 të Kupës së Kosovës në futboll. Kampioni aktual në këtë kompeticion, Prishtina, do të luajë me klubin Kosova VR nga Prishtina, përcjellë Gazeta Olle. Finalisti i edicionit të kaluar, Ballkani, udhëton në Kamenicë për t’u përballur me Dardanën. Udhëtim aspak i lehtë edhe […] More

 • in

  Arbëria ndal Dritën, Drenica e Trepça 89 luajnë pa gola

  Drita e Gjilanit nuk mori më shumë se një pikë (1-1) në takimin e javës së 18-të të Superligës së Kosovës përballë Arbërisë. “Intelektualët” nuk e shfrytëzuan maksimalisht humbjen e Ballkanit përballë Prishtinës, për ta thelluar hendekun me ndjekësin më të afërt. Kastriot Rexha shënoi për Dritën në minutën e 35-të nga pika e bardhë […] More

 • in

  Prishtina fiton derbin me Ballkanin, Llapi “befason” Niklin

  Prishtina triumfoi më vështirësi 2-1 përballë Ballkanit në javën e 18-të të Superligës së Kosovës falë një goli të minutave të fundit të shënuar nga pika e bardhë e penalltisë nga Besnik Krasniqi. Një penallti e kontestuar nga skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi, që humb terren ndaj Dritës për kreun e klasifikimit. Otto John […] More

 • in

  Gjilani ju kthehet fitoreve

  a përfunduar ndeshja e parë e xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës në futboll. Gjilani ka shënuar fitore me mjaftë vështirësi ndaj Besës së Pejës. Ndeshja përfundoi me rezultat të ngushtë 1-2. Golat për Gjilanin i realizuan Gerhard Progni me një goditje fantastike nga gjuajtja e lirë dhe Darko Nikac. Kurse, golin për pejanët […] More

 • in

  Bylbyl Sokoli trajner i Gjilanit

  Pas dorëheqjes së Gentjan Mezanit, Gjilani nuk ka vonuar dhe ka gjetur tashmë trajnerin e ri. “Zeri.info” mëson nga burime brenda klubit gjilanas se Bylbyl Sokoli do të jetë zëvendësuesi i Mezanit në skuadër. Pas disa takimesh, palët tashmë janë marrë vesh dhe se zyrtarizimi është çështje orësh. More

 • in ,

  FIFA publikon ranglistën: Ja ku renditen Shqipëria e Kosova

  FIFA ka publikuar renditjen e fundit sa i përket këtij viti dhe vendeve se ku ndodhen Kombëtaret. Shqipëria e ka mbyllur në pozicionin e 66, duke u ngjitur në krahasim me muajt e shkuar atje ku rezultatet ishin negative. Megjithatë për të pasur një panoramë më të qartë në lidhje me kualifikueset e Botërorit, më […] More

 • in

  Ballkani fiton dhe nuk i ndahet Dritës, Llapi merr 3 pikë jetike!

  Ballkani e ngushtoi sërish në -1 pikë diferencën ndaj Dritës kryesuese pasi triumfoi në takimin e javës së 17-të përballë Trepça ’89 me rezultatin e pastër 2-0. Sfida e zhvilluar në Suharekë u vendos nga dy gola të realizuar në pjesën e dytë nga skuadra e Ismet Munishit. Fillimisht për Ballkanin realizoi mesfushori malazez Edvin […] More

 • in

  Drita në superformë, Prishtina “poshtëron” Gjilanin, fiton Feronikeli i Duros!

  3 fitore identike me shifrat 3-0 për Dritën, Prishtinën dhe Feronikelin në tre ndeshjet e para të javës së 17-të të IPKO Superligës së Kosovës. Kampionët në fuqi të Dritës u shkëputën përkohësisht në +4 ndaj Ballkanit të vendit të dytë falë suksesit 0-3 në fushën e Drenicës.  Në Skënderaj Drenica e Devollit pësoi humbjen […] More

 • in ,

  Shorti: Tare jep parashikimin për Shqipërinë e Kosovën

  Kosova dhe Shqipëria kanë mësuar rivalët e tyre, me të cilët do të luftojnë për të siguruar vend që mundëson kualifikimin për në Kampionatin Botëror, i cili do të mbahet në Katar në vitin 2022. Kosova ndodhet në një grup ‘ferri’ së bashku me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë, ndërkohë Shqipëria do të përballet me […] More

 • in

  Challandes, komenton shortin e Kosovës

  Përfaqësuesja e Kosovës ka mësuar grupin për kualifikimet e botërorit “Katar 2022”. Kosova do të jetë në grupin B, shkruan Insporti. Fati i Kosovës ishte që të jetë në grupin B me ish kampionin e botës, kombëtaren e Spanjës. Kundërshtarët e Kosovës në grupin B janë: Spanjë, Suedi, Greqi, Gjeorgji, KOSOVË. Për Insportin në një […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.