More stories

 • in

  Femrat/ Ekipi nga Mitrovica eliminohet nga Liga e Kampionëve

  KFF Mitrovica është eliminuar në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Skuadra mitrovicase, kane pasir probleme me viza dhe në stol patën vetëm 5 lojtare. Në fund ekipi nikoqir St Polten nga Austria e mbylli ndeshjen me rezultat 2:0. Më saktë nga një gol në secilën pjesë 26′ e 61′ Rezultati përfundimtar i […] More

 • in

  Zyrtare: Covid 19, mbyll kampionatin e Maqedonisë së Veriut

  Situata epidemiologjike në Maqedoninë së Veriut është rënduar së tepërmi. Si pasojë e kësaj, Maqedonia e Veriut ka vendosur t’i anulojë ndeshjet e futbollit të paktën për këtë fundjavë. Vendimi është marrë në konsultim me Federatën e Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Për shkak të ndryshimeve të protokollit për zbatimin e masave për t’u mbrojtur […] More

 • in

  Femrat/UEFA: Ekipet shqiptare mësojnë kundërshtarët

  Sot në Nyon te Zvicrës, është bërë tërheqja e shortit për ndeshjet e Ligës së Kampionëve në kategorinë e femrave.Ekipet shqiptare pjesëmarrëse në këtë garë janë Vllaznia nga Shkodra dhe Mitrovica Skuadra shkodrane do të pres skuadrën ALG Spor nga Turqia, ndërsa që ekipi nga Mitrovica do të jetë mysafir i skuadrës St Polten nga […] More

 • in

  Kupa e Maqedonisë së Veriut: Kualifikohen ekipet shqiptare

  Shkëndija e Tetovës në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut. Kuqezinjtë tetovarë eliminuan në fazën e 1/8-ave Gostivarin, të cilin e mposhtën me rezultat minimal (1-0). Golin e vetëm të këtij takimi për të besuarit e Ernest Gjokës e realizoi Totre, me 11-metërsh, në pjesë e parë. Kualifikohet edhe Struga Trim&Lum, që mposhti 4-3 […] More

 • in

  Shkëndija “shpartallon” Vardarin

  Të besuarit e Ernest Gjokës kanë mposhtur me rezultatin 5-1 Vardarin në transfertë. Një ndeshje spektakolare, ku fillimisht tetovarët e panë veten në disavantazh kur Popzlatanov, shënoi në minutën e 11’. Megjithatë kuqezinjtë nuk u demoralizuan nga kjo dhe përmbysën rezultatin që pjesën e parë, ku shënuan Ramadani dhe Ahmedi. Pjesa e dytë foli e […] More