Berisha: Shqipëria, favorite e grupit, por Lituania na tregoj…

Në prag të ndeshjes me Kazakistanin, përpara gazetarëve në Almaty, kanë dalë trajneri Edoardo Reja dhe kapiteni për këtë ndeshje Etrit Berisha.
Berisha është shprehur optimist për sfidën e nesërme, ndërsa që ka theksuar se nuk do të jetë aspak e lehtë.

“Shqipëria mbetet favoritja e grupit, por loja kundër Lituanisë tregoi se të gjithë kundërshtarët janë mjaft të fortë, kështu që ne duhet të tregojmë klasin tonë. Ne duhet të bëjmë një ndryshim në grup në ndeshjet e ardhshme”, ka thene 31 vjeçari.

Kombëtarja U21, vetëm barazim me Tiranën

Meta dekoron Bizin me titullin “Nderi i Kombit”