Balaj vazhdon të shkëlqej në Austri

Balaj u aktivizua në minutën e 73′ ndaj Austrisë së Vienës, ku skuadra e shqiptarit triumfoi 4-0. Ishte pikërisht shkodrani që shënoi golin e 4-t për Sturm Grazin, ku pas një asisti nga Huspek, ia doli të gjejë rrugën e rrjetës në minutën e 93’.

Ky është goli i tretë i Balajt me skuadrën austriake, teksa vazhdon me formën e mirë, teksa kujtojmë se shënoi edhe ndaj Kosovës me Shqipërinë, në sfidën e 11 nëntorit.

Super Uzuni, shënon sërish në kampionatin hungarez (video)

Drita mposht Ballkanin në derbi dhe merr kreun, Llapi merr 3 pikë