Autogol qesharak në ndeshjen, Estoni -Maqedoni (video)

Ndeshja Estoni -Maqedoni e veriut, ka prodhuar një episod mjaft qesharak.
Kjo për shkakun e një autogoli të vendasve. Luhej minuta e dytë e takimit kualifikues, kur njëri nga lojtarët e Estonisë e kthen topin tw portieri i skuadrës pothujse nga 40 metra, por për fat të tij, portieri ishte shumë largë portës dhe nuk e arriti atë top.
Ndryshe, Estoni-Maqedoni e Veriut u mbyll me rezultat 3-3

Autogoli i Estonisë video

Liga profesioniste e futbollit merr vendim lidhur me bojkotin e kampionatit

Rikthimi në Shqipëri, De Biasi: Ja çfarë duhet të bëjë Kombëtarja