More stories

 • in

  Zyrtare: Sulmuesi i Kombëtares ndërron klub dhe kampionat

  Albion Ademi ka vendosur të ndryshojë skuadër dhe kampionat. Sulmuesi i talentuar shqiptar, shkëlqeu këtë sezon me Mariehamn në Finlandë, duke realizuar plot 14 gola në kampionat. Interesimi për 21-vjeçari ka qenë i madh këtë periudhë, teksa garën e ka fituar Djugarden. Ademi do të transferohet te skuadra suedeze, që sezonin e fundit e mbylli […] More

 • in

  Trajneri i kundërshtarëve të Shqipërisë shkarkohet

  Gjithmonë e më tepër po afron koha kur Shqipëria do të rikthehet në fushën e blertë. Përballja e radhës e kuqezinjëve do të jetë në 25 mars kundër Andorrës, atje ku do të nisi që të luhet edhe shansi për t’u kualifikuar në Botërorin e Katarit. Një sfidë shumë e vështirë pasi për vendin e […] More

 • in

  Salihi pa dorëza: Dua të jem trajner i Vllaznisë

  I ftuar në një lidhje live për emisionin Zona Gol nga Amerika e largët, Hamdi Salihi ndihmës-trajner në kombëtaren shqiptare përkrah Edy Rejas, foli për kuqezinjtë, për kampionatin shqiptar por edhe për të ardhmen e tij si trajner. I dalë nga akademia e Vllaznisë, por edhe si një shkodran që është, Salihi lumturohet kur shikon […] More

 • in

  Turqi: Shijojeni golin e çmendur të Çekiçit (video)

  Endri Çekiçi nuk është përgatitur për të realizuar gola të thjeshtë, por të pamundur, shkruan sportekspres. Futbollisti shqiptar ka arritur që të gjejë golin e parë në Turqi pas aventurës shpërthyese te Ljubjana, atje ku shënonte thuajse në çdo javë. Ashtu siç e kemi përmendur në javët e fundit ka pasur një ngritje të madhe […] More

 • Hot

  in

  Reja: Uroj që marsi të na gjejë në formë, rivalë si Anglia na motivojnëUroj që marsi të na gjejë në formë, rivalë si Anglia na motivojnë

  Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbolli, Edoardo Reja ka deklaruar se shpreson shumë që lojtarët kuqezi të jenë në formë të mirë në muajin mars, kur nisin edhe eliminatoret e Botërorit 2022. Shorti i vendosi Shqipërinë në Grupin I së bashku me Anglinë, Poloninë, Hungarinë, Andorrën dhe San Marinon, teksa kuqezinjtë e nisin këtë aventurë […] More

 • in

  Tirana me transfer “bombë”, zyrtarizon sulmuesin e Kombëtares shqiptare

  Tirana ka zyrtarizuar afrimin e parë në merkaton e janarit dhe bëhet fjalë për një goditje të bujshme nga bardheblutë. Taulant Seferi, i shumë përmendur për kalimin e tij te Shkëndija e Tetovës, e gjen veten nën ngjyrat bardheblu. Kryeqytetasit kanë njoftuar se është mbyllur me sukses marrëveshja me Young Boys për të huazuar sulmuesin […] More

 • in

  Reja: 2020, vit i vështirë dhe jonormal, por pozitiv në futboll

  Trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka bërë bilancin e vitit që po lëmë pas në futboll. Në një intervistë për fshf.org, tekniku Reja shprehet se pavarësisht vështirësive të shkaktuara nga covid-19,  bilanci për vitin 2020, duke iu referuar ndeshjeve të fundit të Kombëtares është pozitiv. Tekniku i kuqezinjve duket se ende nuk […] More

 • in

  Nuk ka fitues në klasiken e futbollit shqiptar, “lumë” golash në fitoret e Skënderbeut, Laçit dhe Apolonisë!

  Gola në spektakël por edhe rezultate surprizë në javën e 12-të të Kategorisë Superiore e fundit për vitin kalendarik 2020. Nuk prodhoi fitues derbi i Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë. Në Selman Stërmasi kampionët e Shqipërisë barazuan 1-1 ndaj kryesuesve të Kategorisë Superiore, në një ndeshje shumë të luftuar dhe me raste të shumta për […] More

 • in

  Zyrtare: Ballkani emëron trajnerin e ri

  Klubi futbollistik, Ballkani ka emëruar trajnerin e ri. Pak ditë pas largimit të trajnerit Ismet Munishi, ka qenë vet klubi mga Suhareka i cili e ka prezentuar timonierin e ri të “xhebrailave”. Të dashur tifoz, Kemi arritur marrëveshjen me trainerin nga Korça z. Bledi Shkëmbi. Pas shume negociatave me trainer të respektuar, të cilët i […] More

 • in

  Lajmi i fundit: Gega jep dorëheqje nga Kukësi

  Klilubi futbollistik Kukësi njofton se për shkak të rezultateve të fundit, trajneri Skënder Gega ka vendosur të japë dorëheqjen. Pas ndeshjes, trajneri i ka komunikuar klubit vendimin për dorëheqje dhe ky vendim është pranuar dhe është vënë në dijeni presidenti i nderit Safet Gjici. Trajneri Gega ka shpjeguar arsyet e largimit nëpërmjet këtij mesazhi: “Prej […] More

 • in

  Partizani thyen Kukësin, Tirana e Teuta ndajnë pikët(tabela)

  Xhiro e 11-të e Superligës së Shqipërisë është mbyllur me zhvillimin e dy ndeshjeve derbi të cilat filluan në orën 16:45. Skuadra e Partizanit ka mposhtur me rezultat të thellë 4-1 atë të Kukësit. Asani hapi serinë e golave në minutën e 38’ të ndeshjes. Pastaj në minutën e 48’, Bitri e dyfishoi epërsinë e […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.