Asllani shkëlqen me dy gola dhe i jep fitoren Real Madridit (video)

Futbollistja shqiptare me pasaporte suedeze, Kosovare Asllani ka shkëlqyer mbrëmjen e djeshme teksa ka shënuar 2 herë për ekipin e femrave të Real Madridit.
Asllani e cila u transferua gjatë verës tek ekipi kryeqytetas ka qenë përcaktuese në fitoren 3-0 të Realit ndaj Deportivo Abanca, shkruan asport.
Ky është goli tretë në kjampionat për Asllanin në vetëm 4 ndeshje të luajtura, dhe po shihet se do të jetë një nga lojtaret kyçe të skuadrës së madhe spanjolle.

Lajm tepër i keq për Kosovën. Werderi nuk e lë Rashicën ti bashkohet Kosovës

E dhimbshme: Futbollisti shqiptar humb jetën aksidentalisht