Zv/trajneri i Kombëtares: Ja pse po luajmë me 3-5-2

Ish futbollisti i Kombëtares dhe aktualisht zëvendëstrajner i Kombëtares, Ervin Bulku ka bërë analizën e kombëtares kuqezi në emisionin “Pressing” në ABC News, ku ndër të tjera thotë: “Nuk është vetëm zgjidhja e trajnerit për të sjellë kaq lojtarë të ri, duhen parë edhe kushtet dhe situata e pandemisë.Nuk mendoj se është diçka e keqe, këta janë lojtarët shqiptarë, i kërkojmë kudo në Evropë dhe mundohemi të bëjmë një grup sa më të mirë te kombëtarja.

Skema 3-5-2? Trajneri ka filozofinë e tij, lojtarët përshtaten.Nuk jemi Italia po Brazili, që kemi shumë mënyra zgjedhje. Kjo është skema e zgjedhur nga trajneri. Jemi skuadër shumë e vështirë për të na shënuar, jemi të fortë në mbrojtje, jemi përmirësuar edhe në organizimin e lojës.

Kasapolli: Zhegrova e Berisha u përleshen mes vete, prandaj nuk ishin në Athinë

Kozniku: Krerëve të FFK-së nuk dua as emrat t’ua dëgjoj