Zv/Kryeministri Braçe -Kombëtares: me paratë që fituat rregullojeni fushën

Fitorja e kombëtares së futbollit të Shqipërisë ka sjellë reagimin e zëvendëskryeministrit të vendit, Erion Braçe. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Erion Braçe kërkon që paratë e fituara nga ndeshja e sotme, të shkojnë për fushën e “Air Albania.

Ajo ndodhet në gjendje jo të mirë cilësore dhe si pasojë paratë duhen për të bërë një fushë që nuk pengon cilësinë e futbollit

Reagimi

VETEM KAQ?
BRAVO DERI KETU POR,
ME ZEMER NE DORE E MBI TE GJITHA
PA DOMINIM, PER PASOJE EDHE PA PLAYOFF QE ESHTE NJE SHKALLE ME LART SE KAQ!

DHE ISHIN TE GJITHE
ME TE DOBET SE NE, SE JU!

LIGA E RE ESHTE KREJT TJETER STANDARD;
ATY CDO BENI?

INDIVIDUALISHT-TEK E TEK JENI TE DENJE PER ATY;
POR ATY DUHET EKIPI,
AI QE MBRON, LUFTON E FITON NE CDO CENTIMETER!

JU KENI SHANSIN TE HAPNI NJE CIKEL 10 VJECAR QE DUHET TE JETE SUPER,
PER JU, PER NE TIFOZET, PER SHQIPERINE;
RRITUNI BASHKE E ME FITORET!

vo: aaaa po, qe te mos harroj;
parate te cilet do rrjedhin nga fitorja e sotme-vendi i pare, kerkoni te mbeten ne kete fushe, aty, per ta bere njehere e mire nje fushe qe nuk pengon cilesine tuaj!

Bogdani: Ja cilët lojtarë bënë diferencën

Publikohen vazot e kualifikimeve për botëror. A do të kemi Shqipëri -Kosovë?