Vendimi i FSHF-së: Skenderbeu e Kukësi shtyjnë kampionatin për një javë

aaa_0_Kategoria_Superiore_Asport – Kategoria Superiore, ka shtyrë fillimin e edicion të ri për një javë.

Vendimi është marrë nga shtëpia numer 1 e futbollit shqiptare FSHF, e cila nëpërmjet një njoftimi se vendimi eshte marre, për shkak të kualifikimit të dy skuadrave të Superligës, Skënderbeut dhe Kukësit në turin “Play-Off, të Ligës së Europës, ç’ka e bënte fillimin e edicionit, të mangët për shkak se do të shtyheshin disa ndeshje.

Ndryshe, superiorja ishte planifikuar të ngrejë siparin më 24 gusht , por për arsyet e lartëpërmendura do të shtyhet për një javë.

You must be logged in to post a comment Login