Uefa publikon listën e 54 ndeshjeve të trukuara të Skënderbeut

aSport – Uefa ka publikuar sot detajet për listën e dënimeve disiplinore për muajt janar 2016-qershor 2016, mes të cilave dhe për rastin e mjaft diskutuar të Skënderbeut. Sektori për ekipin juglindor përfshin një përmbledhje të gjithë situatës nga fillimi i çështjes deri në vendimin e CAS, një pjesë e njohur për publikun. Por ajo që nuk pritej niste në faqen 164 të raportit. Uefa ka publikuar të gjitha ndeshjet për të cilat Skënderbeu ishte nën dyshim nga organet më të larta të drejtësisë.

Fjala është për 54 ndeshje, 5 në kualifikueset e Champions League, 2 në Europa League, 41 ndeshje në Superligë dhe 6 ndeshje miqësore, të ndara në dy grupe : 10 shumë të sigurta dhe të tjerat shumë të dyshimta

Ja ndeshjet :

 

Të sigurta

 

UCL 2015/2016 (21/07/2015) Crusaders FC vs. KF Skënderbeu

UCL 2015/2016 (25/08/2015) NK Dinamo Zagreb vs. KF Skënderbeu

UEL 2015/2016 (22/10/2015) Sporting Club de Portugal vs. KF Skënderbeu

UEL 2015/2016 (10/12/2015) KF Skënderbeu vs. FC Lokomotiv Moskva

12/12/2010: Skënderbeu vs. Shkumbini

06/02/2011: KS Kastrioti vs. Skënderbeu

15/04/2011: KS Dinamo Tirana vs. Skënderbeu

31/01/2015: Skënderbeu vs. KF Laçi

16/10/2015: Skënderbeu vs. KS Teuta

22/11/2015: Skënderbeu vs. Terbuni Puke

 

Të dyshimta

 

23/07/2013: UEFA Champions League Qualification: Skënderbeu vs. Neftçi PKF

30/07/2013: UEFA Champions League Qualification: FC Shakther Karagandy v. Skënderbeu

06/08/2013: UEFA Champions League Qualification: Skënderbeu vs. FC Shakther Karagandy

13/11/2010: Skënderbeu vs. Dinamo Tirana

08/12/2010: Teuta vs. Skënderbeu

03/02/2011: KF Tirana vs. Skënderbeu

25/02/2011: KS Dinamo Tirana vs. Skënderbeu

07/03/2011: Skënderbeu vs. Bylis Ballsh

20/04/2011: Skënderbeu vs. KF Laçi

26/10/2011: Skënderbeu vs. KS Kastrioti

05/12/2011: Skënderbeu vs. Bylis Ballsh

04/02/2012: KF Laçi vs. Skënderbeu

08/02/2012: Skënderbeu vs. KS Pogradeci

07/03/2012: Skënderbeu vs. KS Vllaznia

21/03/2012: Skënderbeu vs. KF Laçi

26/03/2012: Dajti Kamza vs. Skënderbeu

25/04/2012: Skënderbeu vs. KS Vllaznia

24/08/2012: KS Vllaznia vs. Skënderbeu

24/09/2012: Skënderbeu vs. KF Laçi

08/12/2012: KS Shkumbini vs. Skënderbeu

15/12/2012: Skënderbeu vs. KS Kukesi

19/12/2012: KS Kastrioti vs. Skënderbeu

04/02/2013: Skënderbeu vs. KS Kastrioti

17/02/2013: Apolonia Fier vs. Skënderbeu

20/02/2013: KS Shkumbini vs. Skënderbeu

01/03/2013: KF Laçi vs. Skënderbeu

06/03/2013: KS Kukesi vs. Skënderbeu

12/03/2014: Skënderbeu vs. KS Kastrioti

30/04/2014: Skënderbeu vs. KS Kukesi

11/09/2014: FK Partizani vs. Skënderbeu

29/10/2014: Skënderbeu vs. KF Elbasani

21/12/2014: KS Vllaznia vs. Skënderbeu

25/01/2015: KF Elbasani vs. Skënderbeu

18/02/2015: Skënderbeu vs. KS Flamurtari

21/09/2015: Skënderbeu vs. KF Tirana

17/02/2016: Skënderbeu vs. Vllaznia

20/04/2016: Skënderbeu vs. KF Laçi

24/01/2013: Skënderbeu vs. Silkeborg IF

31/01/2013: Skënderbeu vs. SV Mattersburg

04/07/2013: FC Energie Cottbus vs. Skënderbeu

25/06/2014: FC Shakhtar Donetsk vs. Skënderbeu

11/01/2015: Skënderbeu vs. KV Oostende

06/07/2015: FC Dynamo Kyiv vs. Skënderbeu

You must be logged in to post a comment Login