Tirana se kapërdinë humbjen, shkarkon trajnerin dhe emëron të riun

Egbo është larguar nga drejtimi i Tiranës menjëherë pas humbjes së bardhebluve ndaj Korabit, që i kushtoi eliminimin nga Kupa e Shqipërisë. Trajneri pagoi një faturë të lartë të dështimit dhe koha nuk premton te kampionët, për të gjetur zëvendësuesin.

“Top Channel” ka raportuar se në krye të Tiranës do të vendoset Nevil Dede. Madje duke theksuar se në ditën e sotme trajneri ka takuar drejtuesit e Shqipërisë për t’u shkëputur nga Kombëtarja kuqezi U-19. Ndërkohë në ditën e nesërme pritet edhe zyrtarizimi i tij tek Tirana… /Sport Ekspres/

FFK tha se do luaj për Kosovën, por talenti shqiptar i demanton keq

Zyrtare: Nevil Dede trajner i Tiranës