All posts tagged "slider"

 • Mavraj, Abrashi, Hadërgjonaj : Notat e shqiptarëve të Bundesliga-s

  aSport – Tre ndeshje të nxehta ishin në plan për lojtarët shqiptarë në Bundesliga këtë javë dhe të tre e nisën nga minuta e parë. Mërgim...

 • De Biasi : Gati rinovimi i kombëtares

  aSport – Gianni de Biasi ishte në verë pranë kombëtares italiane, por siç thotë ai, “ishte një person që e pengoi.” Sot ai vazhdon aventurën shqiptare,...

 • Ditari i një tifozi

  Petrit Osmani – Ora shënon 15.00 e drekës, tashmë shumë tifozë shqiptarë kanë arritur në Shkodër pasi sonte në darkë luan Kombëtarja e futbollit. Moti është...

 • Hysaj në mes të luftës mes të mëdhenjve

  aSport – Merkatoja më e nxehtë në nivelet e larta të futbollit europian bëhet për krahët e mbrojtjes. Kjo sepse tregu i futbollit modern nuk ka...

 • Si po na hedh FSHF hi syve me suksesin e kombëtares

  aSport – Viti 2016 dhe dy të tjerët që e paraprinë ishin padyshim vitet më të mira të kombëtares, edhe pse humbja me Izraelin na e...

 • Arroganca dhe inatet e de Biasi-t

  aSport – Gianni de Biasi do ngelë përgjithmonë në historinë e futbollit shqiptar. I ardhur në një periudhë të errët për kombëtaren, kur brezat po ndryshonin...

 • Porta e kombëtares

  aSport– Roli më i veçantë, më i vështirë dhe me më shumë përgjegjësi në futboll është ai i portierit. Nëse mbrojtësi, mesfushori e sulmuesi, repartin...

 • Moviola, natë e errët për arbitrin

  aSport – Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit ishte njëra prej atyre që lindin keq dhe që kanë një fund horror. Pa dashur që t’i faturojmë...

 • Analiza e një dite më pas

  aSport – Sigurisht vendimet e arbitrit janë të rëndësishme në rrjedhën e një ndeshjeje, sidomos kur përfshijnë dy kartona të kuq dhe dy penallti, por të...

 • Shthurje e përgjithshme, Izraeli na bën tre

  aSport– Një ndër ndeshjet në të cilat mund të fitonim pikë përfundon në mënyrën më të keqe të mundshme. Izraeli na mund 0-3 në Elbasan...

 • Goli i Gashit votohet si më i bukuri i sezonit

  aSport– Nuk ndalen vlerësimet për sulmuesin shqiptar. Të merituara, pasi në Amerikë Shkëlzen Gashi ka gjetur tokën e tij të premtuar. Goditja spektakolare e dënimit...

 • Balaj e Gjimshiti “mposhtin” Ajetin e Sadikun

  aSport – Dueli i parë me kundërshtarin tonë direkt në grup, Izraelin, e sheh Shqipërinë nën presionin e fitores. Për këtë arsye duket se trajneri de...

 • Zyrtare: Donis Avdijaj zgjedh Kosovën

  aSport– Një prej pritjeve më të gjata ka marrë fund: Donis Avdijaj zgjedh të luajë për përfaqësuesen e Kosovës. Talenti i Schalke 04 prej vitesh...