All posts tagged "Lorik Cana"

 • Lorik Cana trajner i Skënderbeut

  aSport– Fillimisht duhet theksuar se shkrimi është hipotetik. Skënderbeu e ka trajnerin, quhet (akoma) Andrea Agostinelli, ndërsa Lorik Cana ende nuk është pajisur me liçensën...

 • Zyrtare: Cana, lamtumirë Nantes

  aSport – Merr fund edhe zyrtarisht aventura e Lorik Canës te Nantes. Përmes një komunikate të publikuar sot në ueb-faqen zyrtare, klubi francez ka bërë...

 • Në kërkim të kontratës së fundit, Cana largohet nga Nanta

  aSport – Lorik Cana nuk do të rikthehet te Nanta, pasi është në kërkim të një klubi jashtë Evropës. Sipas medieve franceze, 33-vjeçari nuk i...

 • I dashur Lorik

  aSport –  I dashur Lorik, 13 vite më parë, në 11 qershorin e vitit të largët 2003, Hans-Peter Briegel të dhuronte një fanellë të rëndë...

 • De Biasi lavdëron Canën : I heq kapelen

  aSport – Lorik Cana është lideri dhe ylli i kësaj Shqipërie që tani po shkruan historinë e saj. Zgjodhi kuq e zinjtë kur pak e bënin dhe...

 • Cana : Më vjen keq

  aSport – Kapiteni Lorik Cana ka folur i mërzitur pas humbjes 0-1 me Zvicrën, ku ai pati një rol vendimtar. Në minutën e 36, në një...

 • Cana: Një ëndërr po bëhet realitet

  aSport – Një karrierë sa e larmishme aq dhe e suksesshme do të kurorëzohet me nderin më të vecantë që historia mund të kishte ruajtur për një...

 • Lausanne : Kthimi i “pamundur” në shtëpi për Lorik Canën

  aSport – Rruga e Lorik Canës drejt ndërtimit të karrierës së tij nisi vite më parë, kur në 1997 ai i bashkohej akademisë së Lausanne-Sport. Gjithçka...

 • Cana, gjithnjë e më larg Nantes

  Vetëm një sezon ka kaluar, por duket se Lorik Cana nuk e sheh më të ardhmen e tij te Nantes. Kapiteni ka luajtur 21 ndeshje...

 • Cana : Ajeti dhe Rashica janë e ardhmja

  aSport – Kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana nuk ka pasur veçse fjalë të mira për “pasardhësin” e tij në mbrojtje Arlind Ajetin dhe talentin e...

 • Cana drejt aventurës amerikane

  aSport – Është bërë traditë tashmë, që yjet europianë, drejt fundit të karrierës, zgjedhin të luajnë në kampionatin amerikan të futbollit MLS. Qetësia dhe pagesat e...

 • Lorik Cana i gatshëm kundër PSG

  aSport– Sipas të përditshmes sportive franceze L’Equipe, trajneri Michel Der Zakarian mund të mbështetet edhe te prania Lorik Canës në ndeshjen e javës së fundit...

 • Nderimi i Lorik Canës për Miroslav Klose-n

  aSport – Pas 5 vitesh në Romë, Miroslav Klose do largohet nga Lazio në fund të sezonit. E ardhma e rekordmenit të Kupës së Botës nuk...