Superliga: Derbi i javës së 13-të luhet në Suharekë, ja çiftet komplete

Superliga e Kosovës kthehet në fundjavë.

Xhiro e 13-të e superligës së Kosovës në futboll do të hapet me 3 ndeshje që zhvillohen ditën e shtunë.

Ferronikeli – Arbëria, Besa – Drita dhe Gjilani – Drenica janë ndeshjet që do të nisin nga ora 13.00

Ndërkohë të dielen zhvillohen dy ndeshje ku spikat derbi Ballkani – Llapi, ndërsa ndeshja tjetër luhet me Prishtinës dhe Trepçës ’89. 00

Bunjaku: Kam refuzuar oferta nga Turqia e Suedia, dua të punoj në Kosovë

Bulku: I dominuam ekipet tjera, grumbulluam 37 lojtarë