Rikthehet superliga, sot derbi Drita – Prishtina

Rikthehet superliga e Kosovës, sot në program janë tre ndeshje, ku spikat derbi mes Dritës – Prishtinës.

Ndeshje mjaft intresante pritet të jetë edhe ajo mes Ferronikelit dhe Drenicës që zhvillohet në “Bajram Aliu”.
Ndërsa, në Podujevë skuadra e Llapit që po kalon nëpër një formë tejet të v nikoqire e Trepçës ’89.
Te gjitha ndeshjet fillojne nga ora 13.30.

Ndryshimet e fundit në Kombëtare, ja emrat e rinjë

Challandes: Shqipëria ekip i mirë, ja pse u mposhtëm mga Maqedonia e veriut