Rama: Përshëndes fundin e bojkotit absurd

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka reaguar lidhur me bojkotin e kampionatit. Përmes një postimi në Twitter, Rama është shprehur i kënaqur me dhënien fund të bojkotit siç e ka quajtur ai absurd, dhe gjithadhtu ka ftuar naftëtarët (që janë në grevë tash e sa kohë v.j) që të marrin shembull futbollin.

REAGIMI I RAMËS: 

E përshëndes fundin e bojkotit absurd të Ligës Profesioniste të Futbollit dhe rifillimin e kampionatit të dielën! Tani po, gati të flasim me Federatën Shqiptare të Futbollit për të zgjidhur me mirëbesim e mirëkuptim hallet e Ligës! Uroj që naftëtarët të marrin shembull. Unë jam gati.

Zyrtare: Ndërpritet bojkoti, ja data e fillimit të Kategorisë superiore

Liga profesioniste: Ja pse e ndërpremë bojkotin