Meta dekoron katër ish lojtarë të Partizanit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekoruar 4 ish-futbollistë të Partizanit dhe Kombëtares.
Në një ceremoni të mbajtur në ambientet e presidencës, presidenti i republikës ka dekoruar me titullin “Mjeshtër i Madh”,  ish-mbrojtësin dhe trajnerin e Partizanit, Sulejman Starova, , ish-mesfushorin Ilir Lame, ish-sulmuesin Ylli Shehu si dhe ish-portierin Mikel Janku (pas vdekjes).

Kosova apo Shqipëria? Përgjigjet Ademi

Kush janë dy lojtarët që refuzuan grumbullimin me Kombëtaren?