(Video) Mbyllet ndeshja, Skoci – Shqipëri, shumë gola të shënuar

(E plotësuar). Kombëtarja e femrave në futboll ka pësuar humbjen e rradhës ndaj Skocisë me rezultat bindës 0-2. Vendaset ishin më të mira në çdo aspekt, dhe arritën ta dominonin lojën, ndërsa kuqezinjtë nuk arritën të krijonin pothuajse asnjë rast serioz para portës kundërshtare.

Shqipëria, pas kësaj humbje renditet e 4-ta në grupin E, me 3 pikë nga 6 ndeshjet e luajtura, ndërsa që Skocia është e dyta me 9 pikë nga të tre ndeshjet e zhvilluara.

37Goli i parë i Skocisë

Janë mbyllur 45 minutat e parë të ndeshjes kualifikuese mes Skocisë (femrat) dhe Shqipërisë(femrat).

Skocia është në avantazh prej minutës së 37-të, me rezultat, 1-0.

Ndeshja kronologjikisht:

12′ Hanson(Skoci), ka gjuajtur drejr portës por Hyska(Shqipëri) dëbon topin

20′ Skocia ka shënuar, me anë të Corsie, por goli është anuluar për shkak të pozitës jashtë loje.

37′ ⚽️ Corsie (Skoci) shënon me kokë

Fillon pjesa e dytë

76′ Wier, shënon për Skocinë për rezultatin 2-0, me ndihmën edhe të një lojtare shqiptare

76′ Goli i dytë i Skocisë

89′ Doçi gjuan mbi portën e Skocisë

93′ penallti për Skocinë, realizon Weir

Redi Jupi: Ky është lojtari më i mirë shqiptar i momentit

Futbollisti shqiptar mbaron aventurën me klubin e ri, akoma pa nisur