Kategoria Superiore, nis sot me derbi

Nis sezoni i ri në kampionatet shqiptare të futbollit.  Ndonëse ishte planifikuar të fillonte në shtator, për shkak të bojkotit të skuadrave të Superiores, ndeshjet nuk u zhvilluan dhe kampionati ngre siparin ditën e sotme.

Tirana – Kukesi (13:45)
Kastrioti – Partizani (13:45)
Bylis – Laçi (13:45)
Teuta – Skenderbeu (16:45)
Vllaznia – Apollonia (16:45)

Gashi shënon gol spektakolar (video)

Superliga e Kosovës: Sot luhen 3 ndeshje