Transferime

 • Gledi Mici te Partizani

  aSport– Mund të jetë një ndër goditjet më të mëdha të merkatos verore. Anësori i majtë që dy sezonet e fundit u aktivizua me Kukësin,...

 • Presidenti : Kemi refuzuar 2.5 milionë për Kaçen

  aSport – Prej vitesh pritet largimi i Ergys Kaçes nga PAOK, por gjithmonë e më shumë talenti shqiptar i ka qëndruar besnik klubit të fëmijërisë. Ofertat...

 • Agjenti për aSport : Largimi nuk është një temë

  aSport – Berat Gjimshiti kaloi një sezon të vështirë. I ulur në stol nga Zürich-u dhe I detyruar të linte ekipin e tij të parë në janar...

 • Roshi ndjek Balajn te Grozny

  aSport – Odise Roshi është lojtari më i ri i klubit cecen Terek Grozny. Mesfushori fierak ndjek kështu ish-shokun e tij te Rijeka, Bekim Balajn i...

 • Drilon Cenaj kalon te Salernitana

  aSport– Drilon Cenaj, sulmues krahu i datëlindjes ’97, është lojtari më i ri i Salernitana-s. Futbollisti vjen nga Chievo Verona, ku ka luajtur me skuadrën...

 • Vajushi transferohet te Pro Vercelli

  aSport – Një lojtar me potencial, i mallkuar nga fati, në kërkim të kohërave të arta. Një ekip me histori, i mallkuar nga fati, në kërkim të...

 • Nuk ja del dot, Olayinka huazohet në Çeki

  aSport – Transferimi i Peter Olayinkës në dimër nga Skënderbeu drejt KAA Gent ishte rekord për kampionatin shqiptar, pasi arriti një shumë prej 1.1 milionë eurosh....

 • Vullnet Basha: I tërhequr dhe “i uritur” nga Murcia

  aSport – Teksa e ardhmja e vëllait të tij mbetet në udhëkryq, Migjen Basha duket se e ka zgjidhur dilemën e vet. Pas Zarragozës dhe Ponferradinës, 26 vjecari...

 • Kush është Luca Bertoni?

  aSport – Kur mediat raportonin se Luca Bertoni te Partizani ishte vetëm cështje detajesh, dikush mund të ketë thënë me vete: “Me kaq shumë italianë, Partizani...

 • Mavraj pranë kontratës së fundit në karrierë

  aSport – Ishte 18 marsi i 2006, kur në nevojë për një mbrojtës, Darmstadt kthente sytë tek akademia në sfidën kundër Stuttgarter Kickers. Mërgim Mavraj kishte...

 • Vullnet Basha kalon te UCAM Murcia

  aSport – Universidad Católica San Antonio de Murcia Club de Fútbol është një klub futbolli i themeluar më 1999. Tanimë, ekipi bëhet gati të debutojë në Segunda...

 • Morina në provë tek Fürth

  aSport – Sulmuesi shqiptar Esad Morina, prej pak ditësh pa ekip, është bashkuar me ekipin e Greuther Fürth në provë. 19-vjeçari, i cili ka luajtur tre...

 • Menaxheri i Hysajt zbut tonet pas “kërcënimit” të Napoli-t

  aSport – Mario Giuffredi ka bërë një hap prapa sa i përket rinovimit që pretendon për Elseid Hysajn. Menaxheri i shkodranit nuk i ka vendosur...