Transferime

 • Hadërgjonaj te Ingolstadt, mungon vetëm zyrtarizimi

  aSport – Burime gjermane dhe disa zëra prestigjozë nga Berna raportojnë se sot ose nesër Florent Hadërgjonaj, mbrojtësi i djathtë i Young Boy Bern, do...

 • Një tjetër shqiptar në Serinë A, Veseli shkon tek Empoli

  aSport – Futbollit italian vazhdojnë t’i shtohen lojarët shqiptarë. I fundit në radhë është Frederic Veseli, i cili iu bashkua ekipit të Empolit në Serinë...

 • Partizani, të hënën prezantohet Malota

  aSport– Një lajm i minutave të fundit. Qendërmbrojtësi lezhjan Renato Malota të hënën do të bëjë prezantimin publik si lojtar i Partizanit. Marrëveshja mes të...

 • Simone Mattia, prurja e re e Skënderbeut

  aSport – Vallë kemi të bëjmë me gjenezën e një trendi: talentet italiane po vijnë në Shqipëri për të grumbulluar përvojë? Pas Luca Bertonit te Partizani, tanimë bëhet...

 • Mario Fontanella: Partizani më josh, është një klub i madh

  aSport– “Po, e konfirmoj. Jam në bisedime me Partizanin.” Këto janë fjalët e para për aSport, të sulmuesit italian Mario Fontanella. Emri i 27-vjeçarit u...

 • Një italian për sulmin e Partizanit

  aSport– Mario Fontanella është emri më i ri që përflitet si përforcim i mundshëm për sulmin e Partizanit. I lindur në Napoli 27 vjet më...

 • Perugia blen Entonjo Elezaj nga Pro Vercelli

  aSport – Perugia ka siguruar shërbimet e portierit 20 vjecar Entonjo Elezaj nga Pro Vercelli, ekipi i ri i Armando Vajushit. Futbollisti i lindur në Torino,...

 • Kukësi kthen Pejicin në Superligë

  aSport – 1 vit në Iran e ka bërë Pero Pejicin të pendohet që u largua nga Shqipëria dhe Kukësi ka nxituar t`i ofrojë një mundësi për...

 • Memushaj pranë rinovimit

  aSport – Kapiteni nuk e lë anijen që po mbytet. Një shprehje e vjetër, por gjithmonë kuptimplotë. Megjithatë në rastin e Ledian Memushaj, shprehja mund të...

 • Kristian Koci kalon tek Torino

  aSport – Torino zyrtarizoi sot transferimin e një tjetër shqiptari. Skuadra po punon për të përforcuar sektorin e ekipeve zinxhirë dhe ka vendosur që të...

 • Dinamo Zagreb kërkon Grezdën

  aSport – Pas transferimit të talentit Marko Pjaca për 23 milionë në drejtim të Juventus-it, Dinamo Zagreb është vënë në kërkim të zëvëndësuesit. Listën e kryeson...

 • Tuttocuoio parakalon Piacenzën, merr Zenunin

  aSport – Pasi mori Olger Merkajn, Tuttocuoio u hodh në sulm për një tjetër talent shqiptar: Frederico Zenunin e Torinos. Mirëpo për 19 vjecarin kishte kohë...

 • Aventura e Emerun te Tirana mbaron ende pa nisur

  aSport – Një javë më parë, KF Tirana njoftonte afrimin e nigerianit Emeka Emerun. Lojtari iu bashkua grumbullimit të bardhë e bluve në Zllatibor të Serbisë...