More stories

 • in

  Mediat serbe kujtojnë dronin: I paharruar

  Media serbe nuk kanë lënë pa e kujtuar ditën e 14 tetorit 2014. Gazeta “Kurir” shkruan se Serbia e mirëpriti Shqipërinë në një stadium të stërmbushur, në ndeshjet për kualifikueset e EURO 2016, por në stadium u shfaq një dron i të ashtuquajturës Shqipëri e madhe. Futbollisti serb, Mitroviç zbret dronin poshtë, por lojtarët shqiptarë […] More

 • in ,

  Lila kujton 14 tetorin

  Ish futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Andi Lila ka kujtuar natën e 14 tetorit në Beograd, dhe takimin mes Serbisë e Shqipërisë.Mbrojtësi nga Kavaja ishte titullar në ndeshjen e ndërprerë, në stadiumin e Partizanit të Beogradit, dhe u bë protagonist tek ballafaqimi kur lojtarët serbë e kapen flamurin e Ismail Morinës që po valitej ngjitur në […] More

 • in

  Xhebrailat pjesë e Tifozave Kuq e Zi

  Tifogrupi i Kombëtares shqiptare, Tifozat Kuq e Zi, përmes një postimi në rrjetey sociale, kanë njoftuar se grupimi nga Suhareka, “Xhebrailat” do të jenë së bashku me ta në përkrahje të Kombëtares shqiptare.Më poshtë postimi i plotë i TKZ-së: Zërit tonë në mbështetje të Kombëtares nga dje i bashkohet edhe grupi XHEBRAILAT nga Suhareka. Korab […] More