Superliga

 • Një italian për Teutën

  aSport – Sulmi i durrsakëve mund të marrë aromë italianë këtë verë, me Teutën që kërkon shërbimet e 25-vjeçarit Edoardo Defendi. Ish sulmuesi i Como-s dhe...

 • Superiorja nis me superndeshje

  aSport – Sezoni i ri futbollistik në Shqipëri nis me “boom”. Tre prej pesë ndeshjeve të vlefshme për javën e parë do të vendosin menjëherë...

 • Hidhet nesër shorti i kampionatit

  aSport– Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e nesërme do të hidhet shorti i kampionatit të 78-të shqiptar të futbollit. Në orën 11:00, në...

 • Tirana vijon përgatitjet, vjen një sulmues

  aSport – Në pritje të lëvizjeve të tjera në merkato, Tirana po vazhdon përgatitjet për sezonin e ri. Në stërvitjen e sotme në kompleksin “Skënder...

 • Dalibor Volas drejt largimit

  aSport– I njoftuar më 7 korrik si prurja më cilësore në sulmin e kuq në këtë merkato verore, slloveni Dalibor Volas i ka ditët e...

 • Tirana ndan stadiumin me Korabin

  aSport – Tirana ka vendosur të lejojë Korabin të luajë ndeshjet si pritës në stadiumin “Selman Stërmasi”. Lajmin e bën të ditur vetë klubi me...

 • Simone Mattia, prurja e re e Skënderbeut

  aSport – Vallë kemi të bëjmë me gjenezën e një trendi: talentet italiane po vijnë në Shqipëri për të grumbulluar përvojë? Pas Luca Bertonit te Partizani, tanimë bëhet...

 • Pas “TAS”-it edhe “FIFPro” i del përkrah Plakut

  aSport – Çështja “Plaku” ka prekur të gjithë jo vetëm ata që janë cënuar direkt prej sjelljes të turpshme të klubit të Slask-ut. Lojtari vetëm...

 • Salzburg konfirmon 7 mungesa, trajneri vlerëson Partizanin

  aSport – Dy ditë përpara sfidës së kthimit mes Partizanit e RB Salzburg për raundin e tretë kualifikues të Uefa Champions League, vendasit austriak përgatiten me...

 • Tirana kthehet nga Serbia

  aSport – Mbrëmjen e së shtunës, ekipi i KF Tiranës u rikthye në shtëpi pas fazës përgatitore të zhvilluar në Zlatibor të Serbisë. Skuadra do ta...

 • Kukësi kthen Pejicin në Superligë

  aSport – 1 vit në Iran e ka bërë Pero Pejicin të pendohet që u largua nga Shqipëria dhe Kukësi ka nxituar t`i ofrojë një mundësi për...

 • Tirana barazon me Novi Pazarin, Daja: “Të ndryshëm por të ngjashëm”

  aSport – Turi përgatitor i Tiranës në Serbi vazhdoi sot me një miqësore përballë Novi Pazarit. Megjithë mundësitë që ka patur në disa momente, ekipi nuk arriti...

 • Notat/ Partizani – RB Salzburg

  aSport – Mund të kishte arritur më shumë, por Partizani nuk shfrytëzoi avantazhin numerik të disa minutave dhe lojën shumë të mirë për të nxjerrë një...