More stories

 • in

  Futbollistja shqiptare, shënon sërish për Real Madridin (video)

  Futbollistja shqiptare me pasaportë suedeze, Kosovare Asllani ka shënuar përsëri për Real Madridin. 31 vjeçarja, ka shënuar golin e dytë në fitoren 3-1, ndaj Rayo Vallecanos në kampionatin spanjoll. Ndryshe, Asllani po shënon formë të shkëlqyer me ekipin e saj të ri, Real Madrid, ku nga 3 ndeshjet e zhvilluara ka shënuar 2 gola. 👏⚽🔀 […] More

 • in

  Ceferin: Euro 2021 mund të mos luhet, siç ishte paraparë

  Kampionati i ardhshëm europian mund të mos luhet në 12 shtete. Presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin bëri me dije ditën e sotme se turneu ka gjasa të luhet në 11, 8, 5 ose në një shtet europian si pasojë e pandemisë së koronavirusit.“Jemi shumë të shqetësuar për situatën, por jemi totalisht të sigurtë se kampionati […] More

 • in

  Baseli firmos me Pajtim Kasamin

  Skuadra zvicerane, Basel ka prezentuar futbollistin me origjinë shqiptare, Pajtim Kasami. Lajmin e ka bërë të ditur vet skuadra e madhe helvete, e cila i ka uruar mirëseardhje Kasamit. Kasami është reprezentues i Zvicrës dhe së fundmi luajti për FcSion./asport/ More

 • in ,

  E pazakontë: Në Spanjë, hendbollistët luajnë me maska

  Duket e pazakontë, por një ndeshje e elitës spanjolles ne hendboll eshte zhvilluar me maska.Ndeshja midis Ademar Leonit dhe Balonmano SinFin, e vlefshme për kampionatin vendas të hendbollit, ka bërë të detyrueshme maskën për lojtarët në fushë dhe gjyqtarët e ndeshjes, porse pa mbuluar hundën.E gjitha kjo sipas autoriteteve bëhet si masë parandaluese ndaj COVID-19, […] More

 • in

  (Video)Stërvitje rraskapitëse, ja pse Bielsa quhet “i çmendur”

  Trajneri argjentinas i Leeds-it, Marcelo Bielsa njihet me nofkën “i çmenduri”, për shkak të karakterit të tij karizmatik, dhe temperamentit që e shoqëron. Së fundmi në internet po qarkullon një video nga stërvitjet e skuadrës së Leeds-t, dhe ku shihet karaketeri i vertete i argjintinasit, shkruan asport.Intensiteti i stërvitjeve është aq i lartë saqë shihen […] More