More stories

  • in ,

    E pazakontë: Në Spanjë, hendbollistët luajnë me maska

    Duket e pazakontë, por një ndeshje e elitës spanjolles ne hendboll eshte zhvilluar me maska.Ndeshja midis Ademar Leonit dhe Balonmano SinFin, e vlefshme për kampionatin vendas të hendbollit, ka bërë të detyrueshme maskën për lojtarët në fushë dhe gjyqtarët e ndeshjes, porse pa mbuluar hundën.E gjitha kjo sipas autoriteteve bëhet si masë parandaluese ndaj COVID-19, […] More