More stories

 • in ,

  Ballisti: Edi Reja supertrajner, por duhet ti jepet pushtet

  Njeriu i dronit, Ismajl Morina-Ballisti, ka folur për trajnerin italian të Kombëtares, Edi Reja. Reja është super trajner, por Federata duhet që t’i jap pushtet absolut. Të afërmit e lojtarëve kur shkojnë të vizitojnë futbollistët tanë futen në ambientet e tyre si të ishin në bar, shkruan Albania team. “Kur ishte De Biasi nuk ndodhte […] More

 • Hot Popular

  in ,

  Publikohen vazot: Mund të kemi përballje Shqipëri – Kosovë

  Janë përcaktuar vazot, për kualifikimet e botërorit 2022 që pritet të mbahet në Katar.Shorti i cili pritet të tërhiqet në muajin dhjetor 2020, pas përfundimit të ndeshjeve të Ligës së Kombeve do të përcaktoj edhe skemën zyrtare të vazove kualifikuese.Sipas grafikonit të publikuar (pjesa e shteteve qe jane të hijëzuara me të gjelbërt e kanë […] More

 • in , , , ,

  Shqiptarë e Napolit na përshendesin nga karantina

  Dyshja shqiptare e Napolit, mbrojtësit Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj, janë fotografuar së bashku në seancën stërvitore të Napolit.Fotografinë e ka publikuar, kapiteni i Kosovës në rrjetin social “Instagram. Kujtojmë se pas zhvillimeve të fundit, dyshja shqiptare ishin karantinuar nga ekipi, dhe nuk ishin lënë as ne grumbullimet e përfaqësueseve të marrin pjesë. Hysaj , […] More

 • Hot Popular

  in

  Ndeshja kishte nisur, Salihi në telefon

  Një moment i pazakontë është kapur dje nga kamerat televizive, përgjatë ndeshjes Lituani – Shqipëri.Ndihmëstrajneri i Kombëtares, Hamdi Salihi po fliste në telefon pasi kishte filluar takimi.U krijua shumë pluhur rreth kësaj fotoje, por Federata Shqiptare e Futbollit ka sqaruar, se bëhet fjalë për komunikimin e vazhdueshëm më analistin teknik të ekipit, që është i […] More

 • in

  Seferi kërkon falje

  Taulant Seferi ka kërkuar falje që nuk arriti që të ndihmonte skuadrën e që të merrte tri pikët sot përballë Lituanisë me rastet që shpërdoroi para portës. Në “SuperSport” ai komentoi paraqitjen e tij të parë si titullar, por edhe rastet e dyshimta të sfidës, ku gjyqtari i mohoi dy herë penallti kuqezinjve. Jam shumë […] More

 • in

  Jupi: Kemi lojtarë për vendin e parë në grup

  “Duhet fituar çdo ndeshje, edhe duke futur lojtarë të rinj. Sot Belgjika është e para në botë, pa fituar asnjë Europian dhe Botëror. Është një vlerë shumë e madhe e shtuar e brendit. Ne kemi luftuar për të fituar çdo ndeshje, për të shkuar një vazo më lartë. E gjenim objektivin në çdo ndeshje, jo […] More

 • in

  Berisha: Luajtëm mirë

  Portieri i Kombëtares, Etrit Berisha, ka thënë se është i kënaqur me ndeshjen e zhvilluar në Lituani. “Përveç që rezultatit që jam i zhgënjyer, Kombëtarja ka bërë ndeshje të mirë, sot tregoi vlerat e veta”, ka thënë Berisha. Ai ka shtuar se Shqipëria ka pasur një kundërshtar jashtëzakonisht të vështirë. “Bëmë detyrën tonë, e përgatitëm […] More

 • in

  Reja i ashpër me arbitrin. Duhej të fitonim

  Trajneri Edi Reja, foli pas barazimit në transfertë ndaj Lituanisë, ku analizoi performancën e skuadrës së tij. Më vjen keq, se mundësitë i kishim. Kishte edhe një penallti neto në favorin tonë, dukej sikur lojtari ishte portier se e kishte krahun e hapur. Nuk mund të kërkoj justifikim, ndeshje si kjo duhej fituar. Trashi kishte […] More

 • in

  Sërish vetëm barazim për Shqipërinë

  Dy pjesë të ndryshme dhe pa konkretizim, Kombëtarja shqiptare nuk ka arritur më shumë se barazim me Lituaninë në Vilnius. Në pjesën e parë, ekipi i Edi Rejes, pati disa mundësi shënimi, ku spikat rasti i Seferit. Gjithashtu, kishte edhr një penallti e mohuar për kuqezinjtë. Në pjesën e dytë, vendasit nisën më mirë. Trajneri […] More

 • in ,

  Tare: Ja ekipi i preferuar shqiptar, kam pasur ofertë për të drejtuar Kombëtaren

  Ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare, dhe aktualisht drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare ka folur për mikrofonin e Top Channel, lidhur me mundësinë e marrjes së timonit të Kombëtares.Shtatlarti, ka treguar se ka pasur disa herë ofertë duke treguar , madje me modsesi ai ka thënë se kontribut mund të jepnin edhe ish bashkëlojtarët e […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.